Kupiłeś ten produkt w Lidlu? Może być groźny dla zdrowia! - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Kupiłeś ten produkt w Lidlu? Może być groźny dla zdrowia!

Kupiłeś ten produkt w Lidlu? Może być groźny dla zdrowia!

,

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed produktem, który może być groźny dla zdrowia. Chodzi o chipsy warzywne z solą morską, sprzedawane w Lidlu. Sklep wycofał z półek niebezpieczną partię.

GłS ostrzega przed produktem Bio Organic, Chipsy Warzywne z solą morską, Snack Day, 100 g. Niebezpieczna partia oznaczona jesy numerem C 110 086502, z datą do spożycia 18.11.2023.

W chipsach odkryto zbyt wysoki poziom jednej z substancji.

Czytaj też: Objawy udaru słonecznego. Jak go rozpoznać?

„W wyniku badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono wysoki poziom akryloamidu w chipsach warzywnych wymienionych w ostrzeżeniu. Na podstawie oceny ryzyka Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH – Państwowego Instytutu Badawczego należy uznać, że produkty te mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia konsumenta” – informuje GIS.

Czytaj też: Czy czekolada jest zdrowa?

„Firma Lidl sp. z o.o. sp. k. niezwłocznie po otrzymaniu informacji o niezgodności rozpoczęła procedurę prewencyjnego wycofania wskazanej partii produktu z rynku oraz od konsumentów w sklepach sieci Lidl. Prewencyjnym wycofaniem objęty jest wyłącznie produkt z wyżej wymienionym numerem partii” – czytamy w komunikacie.

Klienci, którzy kupili produkt, mogą go zwrócić w każdym sklepie. Nie muszą okazywać paragonu.

„Organy urzędowej kontroli żywności we współpracy z podmiotami prowadzą postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie i monitorują proces wycofywania” – informuje GIS.

Czytaj też: Światło niebieskie bardziej szkodzi starszym organizmom

Szukasz chwili wytchnienia? Zrób sobie przerwę i włącz Radio Pogoda! 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >