Krzysztof Zanussi trafił do szpitala. Słynny reżyser miał wypadek
84-letni Krzysztof Zanussi to ikona polskiej kinematografii. Jest uznanym reżyserem, scenarzystą i producentem. Należy do czołowych przedstawicieli nurtu kina moralnego niepokoju.
Zasłynął takimi filmami, jak "Struktura kryształu" (1969), "Iluminacja" (1972), "Spirala" (1978), "Constans" (1980), "Imperatyw" (1982) czy "Cwał" (1995). Za "Rok spokojnego słońca" z 1984 r. dostał Złotego Lwa w Wenecji. Z kolei nagrodę Grand Prix Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymał za "Barwy ochronne" z 1976 r. i "Życie jako śmiertelną chorobę przenoszoną drogą płciową" z 2000 r.
Zanussi tworzył również z powodzeniem za granicą — w RFN, Rosji i we Włoszech. Z kolei w 1974 r. nakręcił swój jedyny hollywoodzki obraz, amerykańsko-niemiecki film sensacyjny "Morderstwo w Catamout".
Zobacz także: Pierwsza ukochana złamała mu serce. Był dla niej… za biedny
Reżyser nie pojawił się na spotkaniu
Krzysztof Zanussi w sobotę 20 kwietnia miał być gościem 12. edycji warszawskiego festiwalu filmowego Script Fiesta. W kinie "Elektronik" planowano projekcję wcześniej wspominanego "Morderstwa w Catamout", a następnie rozmowę z reżyserem i scenarzystą tego obrazu.
Pozostałe prelegentki podczas spotkania, a więc producentka Irena Strzałkowska i aktorka Małgorzata Zajączkowska, pojawiły się planowo na scenie. Wtedy zapanowała konsternacja wśród licznie zgromadzonej publiczności, ponieważ wciąż brakowało tam Krzysztofa Zanussiego. Po chwili stało się jasne, dlaczego. 84-latek trafił bowiem do szpitala na operację.
Zobacz także: Elvis Presley tylko raz miał pomysł na piosenkę. „Niezły sen, wszystko się trzęsło”
Krzysztof Zanussi przeszedł operację
Irena Strzałkowska poinformowała wszystkich gości Script Fiesty o tym, że Krzysztof Zanussi doznał wypadku i musiał przejść operację w szpitalu.
Krzysztof Zanussi miał wypadek, jest po operacji. Wczoraj (w piątek – przyp. red.) się wybudził – przekazała producentka.
Z doniesień anonimowego źródła portalu wp.pl wynika, że Krzysztof Zanussi miał mieć krwiaka w wyniku uderzenia w głowę, co wymagało interwencji chirurgicznej.
Zobacz także: Zakochała się w fizyku. Gdy śpiewała dla niego Niemena, gapił się w sufit. „Klęska!”
Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!