Karta wędkarska 2023 – nowy wzór i nowe przepisy od 27 lipca. Co się zmienia?
Strona główna » Karta wędkarska 2023 – nowy wzór i nowe przepisy od 27 lipca. Co się zmienia?

Karta wędkarska 2023 – nowy wzór i nowe przepisy od 27 lipca. Co się zmienia?

Miłośnicy rekreacyjnego wędkowania są poważnie zaniepokojeni. Powód? Zaledwie w ubiegłym miesiącu wprowadzono poważne zmiany, obejmujące m.in. dokument uprawniający do legalnego łowienia. Karta wędkarska 2023: nowy wzór i nowe przepisy wywołają protesty?

,

Karta wędkarska 2023 nie będzie wyglądać tak, jak do tej pory. To może być niemałe zaskoczenie zarówno dla osób, które już miały okazję posiadać ten dokument, jak i dopiero wnioskujących o jego wydanie. Na czym będzie polegała różnica? Czy stworzenie nowej wersji wiąże się z koniecznością dostosowania się do zmienionych przepisów? Sprawdzamy.

Zobacz także: Uwaga, klienci Rossmana! Ten produkt może być groźny dla zdrowia

Karta wędkarska 2023 – nowe przepisy od 27 lipca

Jak informuje portal INFOR, nowe przepisy weszły w życie niedawno, bo 27 lipca 2023 roku. Rozporządzenie prawne obejmuje zasady ochrony i amatorskiego połowu ryb w powierzchniowych wodach śródlądowych.

Karta wędkarska 2023 – nowy wzór. Na czym polegają różnice? Karta wędkarska 2023 różni się od dotychczasowej tym, że zrezygnowano z punktu nr 3: „miejsce zamieszkania i adres”. Jednocześnie na mocy nowego rozporządzenia dotychczasowe dokumenty mogą być używane do wyczerpania zapasów, ale maksymalnie do dnia 31 grudnia 2023 roku.

Zobacz także: Środki czyszczące domowej roboty – jak je zrobić? [PORADNIK]

Nowy wzór karty wędkarskiej

Nowe rozporządzenie weszło decyzją Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Karta wędkarska 2023 będzie różnić się od wcześniejszej m.in. nowym wzorem karty wędkarskiej i karty łowiectwa podwodnego, a także określa uaktualnione wymiary i okresy ochronne ryb. Różnice obejmują także organizację społeczną uprawnioną do przeprowadzania egzaminów, na których osoba zainteresowana będzie musiała wykazać się wiedzą na temat ochrony i połowu tych zwierząt.

Zobacz także: Jak urządzić małą kuchnię w bloku?

To nie koniec różnic w zakresie egzaminów. Zmienia się nie tylko, jak wspomniano wyżej, wzór karty wędkarskiej i karty łowiectwa podwodnego, a nawet — wysokość opłaty pobieranej za ich wydanie. Jeśli zajrzymy do dokumentu, przeczytamy też uaktualnione ustalenia dotyczące rybackich narzędzi czy urządzeń używanych do połowów, obrębów, gdzie trwa ochrona oraz hodowla osobników, sposobu oznaczania podobnych obszarów czy zasad ustanawiania obwodów rybackich.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >