Jubileuszowa trasa grupy Bajm. Które miasta odwiedzi zespół? - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Jubileuszowa trasa grupy Bajm. Które miasta odwiedzi zespół?

Jubileuszowa trasa grupy Bajm. Które miasta odwiedzi zespół?

Mija 45 lat odkąd grupa Bajm zadebiutował na scenie. W ciągu wieloletniej kariery Beata Kozidrak wraz z zespołem wydała dziesiątki hitów, które do dziś cieszą się popularnością. W 2024 roku formacja wyruszy w trasę koncertową po największych polskich miastach. Gdzie zagra Bajm?

,

Na swoim koncie mają dziesiątki przebojów, a ich muzyka od lat łączy pokolenia. W tym roku Bajm świętuje 45-lecie działalności artystycznej. Z okazji tego wyjątkowego jubileuszu Beata Kozidrak wraz z zespołem wyruszy w specjalną trasę koncertową. Zespół zagra swoje najsłynniejsze przeboje w dziewięciu największych polskich miastach. Gdzie i kiedy odbędą się koncerty?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Historia sukcesu

Grupa Bajm istnieje od 1978 roku. To właśnie wtedy Andrzej Pietras zaproponował Beacie Kozidrak oraz jej bratu, Jarosławowi, założenie zespołu. Wkrótce do składu dołączył gitarzysta, Marek Winiarski. Nazwa formacji wzięła się od pierwszych liter imion każdego z jej założycieli.

Zespół szybko zaczął odnosić pierwsze sukcesy. Już po trzech miesiącach działalności Bajm wystąpił podczas 16. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Dzięki utworowi „Piechotą do lata” grupa nie tylko zajęła drugie miejsce w konkursie „Debiutów”, ale także zyskała ogólnopolską sławę.

W 1983 roku formacja wydała swój debiutancki album, zatytułowany „Bajm”. To właśnie z niego pochodzą takie przeboje, jak „Co mi Panie dasz”, „Józek, nie daruję ci tej nocy” oraz „Nie ma wody na pustyni”.

Zobacz także: To on napisał wielkie przeboje, które znamy do dziś. Andrzej Sikorowski to człowiek orkiestra

45 lat na scenie

W ciągu ponad czterdziestoletniej działalności Bajm wydał dziesięć albumów studyjnych oraz kilka krążków kompilacyjnych ze swoimi największymi przebojami. Grupa wylansowała takie hity, jak „Płynie w nas gorąca krew”, „Ta sama chwila”, „Biała Armia”, „Szklanka wody”, „Krótka historia” czy „Myśli i słowa”. Na koncie zespołu znalazły się również dziesiątki nagród i wyróżnień, między innymi Superjedynka oraz Złoty Słowik.

Zobacz także: Marek Grechuta odszedł 17 lat temu. Ten niezapomniany duet stworzył z Jandą

Bajm 45 TOUR 2024 – daty, miejsca, bilety

Jubileuszowa trasa zespołu Bajm rozpocznie się w lutym przyszłego roku. Gdzie odbędą się koncerty? Grupa odwiedzi Warszawę, Łódź, Poznań, Katowice, Wrocław, Zieloną Górę, Bydgoszcz, Szczecin oraz Kraków. Oto dokładna lista miejsc, w których wystąpi zespół w 2024 roku:

  • 3 lutego 2024 – Warszawa, COS Torwar
  • 2 marca 2024 – Łódź, Atlas Arena
  • 9 marca 2024 – Poznań, MTP Pawilon 3 A
  • 16 marca 2024 – Katowice, Spodek
  • 13 kwietnia 2024 – Wrocław, Hala Stulecia
  • 18 maja 2024 – Zielona Góra,  CRS
  • 19 maja 2024 – Bydgoszcz, Immobile Łuczniczka
  • 14 września 2024 – Szczecin, Amfiteatr
  • 27 października 2024 – Kraków, Tauron Arena

Bilety na koncerty są dostępne na stronie eBilet.pl. Ceny wejściówek wahają się w zależności od lokalizacji i rozpoczynają się od 90 złotych.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >