Jan Wieczorkowski przeszedł metamorfozę. Gwiazdor "Klanu" zmienił nie tylko wygląd - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Jan Wieczorkowski przeszedł metamorfozę. Gwiazdor „Klanu” zmienił nie tylko wygląd

Jan Wieczorkowski przeszedł metamorfozę. Gwiazdor „Klanu” zmienił nie tylko wygląd

Jan Wieczorkowski błyskawicznie zyskał sympatię telewidzów za sprawą roli Michała Chojnickiego. Przed laty aktor odszedł z „Klanu”. Jak wygląda obecnie? Zdradzamy, że zmienił się nie do poznania!

Jan Wieczorkowski zdobył ogólnopolską rozpoznawalność za sprawą – uwielbianej przez pokolenia telenoweli – „Klan”. Aktor już od pierwszego odcinka wcielał się w rolę Michała Chojnickiego.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! 

Ostateczną decyzję o odejściu z serialu podjął w 2004 roku. Jednak diametralna zmiana nie była jednoznaczna z porzuceniem kariery aktorskiej, a nawet wręcz przeciwnie! Od tego czasu propozycje angaży zaczęły napływać jeszcze częściej.

Jan Wieczorkowski rozpoczynał karierę w polskiej telenoweli

W 1997 roku wyemitowano pierwsze odcinki kultowego już „Klanu” na antenie TVP1. Warto dodać, że wspomniany serial jest najdłużej realizowaną polską produkcją. Nic dziwnego, że na przestrzeni lat, w obsadzie pojawiła się plejada rodzimych gwiazd. Wielu aktorów za sprawą telenoweli stawiało pierwsze kroki na planie. Do tego grona należy również Jan Wieczorkowski.

Aktor był odtwórcą postaci Michała Chojnickiego przez siedem lat. Widzowie poznali bohatera jako obiecującego piłkarza, którego losy zmieniają się z dnia na dzień. Wskutek pobicia przez pseudokibiców doznaje uszkodzenia rdzenia kręgowego.

W rezultacie tragedia uniemożliwia realizację dalszych planów młodego mężczyzny. Następnie został reprezentantem RP jako koszykarz na wózku inwalidzkim. Po odejściu Jana Wieczorkowskiego rolę przejął Daniel Zawadzki.

Zobacz także: Plotkowano o ich romansie. Zbigniew Wodecki i Olga Bończyk byli bardzo blisko 

Metamorfoza aktora po rezygnacji z roli w „Klanie”

Jan Wieczorkowski w rozmowie z plejada.pl wyznał, że rezygnacja z roli w „Klanie” była najlepszą decyzją w jego życiu zawodowym. Chociaż telenowela mocno zmieniła życie aktora i zapewniła mu ogromną popularność, aktor żałował nawet faktu, że przyjął tę propozycję.

A co to za popularność, jeśli ktoś woła do ciebie serialowym imieniem? Raczej słaba. Niefajnie się robi, kiedy ludzie przestają odróżniać rzeczywistości od fikcji. W każdym razie było to dość męczące. Nie traktowałem tego w kategoriach daru od losu. Raczej myślałem sobie, że nie tak miało być – zdradził po latach Jan Wieczorkowski.

Zobacz także: Jadwiga Barańska wróci z USA? Przed laty uciekła z kraju 

W późniejszych latach widzowie mogli zobaczyć gwiazdora w takich produkcjach jak „Stulecie Winnych”, „Czas honoru” czy „Korona królów”. Jan Wieczorkowski przeszedł nieprawdopodobną metamorfozę – nie tylko pod względem aparycji. Wcześniej uchodził za bawidamka. Romansował z Moniką Brodką, Reni JusisSylwią Gliwą. Obecnie jest kochającym mężem Urszuli Kaczmarek-Wieczorkowskiej, z którą założył rodzinę.

Gdy miałem 30 lat, szalałem na imprezach. W ogóle nie myślałem, że założę rodzinę. Byłem pewny, że przehulam życie. Dziś mam kochającą rodzinę, jestem szczęśliwy. Przy dzieciach zmieniają się priorytety – wyznał w wywiadzie dla „Gali”.

Czy Jan Wieczorkowski znacznie się zmienił? Oceńcie sami!

Zobacz także: Taka jest nowa „Akademia pana Kleksa”. Tomasz Kot jako „szalony i nieokrzesany” [RECENZJA] 

Czy pamiętasz rolę Jana Wieczorkowskiego w popularnej telenoweli?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! 

Autor:

Zobacz więcej >