Jak wyczyścić brudny telefon? [PORADNIK]
Strona główna » Jak wyczyścić brudny telefon? [PORADNIK]

Jak wyczyścić brudny telefon? [PORADNIK]

,

Telefonu i smartfona używamy codziennie i zbiera się na nim dużo brudu. Sprawdź, jak prawidłowo wyczyścić telefon, aby mu nie zaszkodzić.

Telefon siedliskiem bakterii

Ląduje w naszych torebkach i kieszeniach, często bez żadnych zabezpieczeń. Dotykamy go praktycznie przez cały dzień, nie zawsze czystymi rękoma. Korzystamy z niego w toalecie i przy jedzeniu. I właśnie dlatego czyszczenie telefonu oraz smartfona jest takie ważne. Chodzi nie tylko o jego działanie, ale również o nasze zdrowie, ponieważ te urządzenia są siedliskiem wszelkiego brudu i bakterii. Ale czyścić telefon trzeba umiejętnie tak, żeby mu nie zaszkodzić.

Czyszczenie ekranu telefonu

Przyda się do tego miękka ściereczka z mikrofibry i lub nawilżone chusteczki do czyszczenia okularów. Przy większym czyszczeniu możesz wykorzystać płyn do mycia monitorów plazmowych i LCD. Spryskaj nim najpierw ściereczkę z mikrofibry, wytrzyj ekran a później wytrzyj bawełnianą ściereczką do sucha.

Jak czyścić obudowę telefonu?

Możesz użyć do tego nawilżanych ściereczek do przecierania okularów lub zwykłego płynu do szyb. Nie spryskuj nim jednak bezpośrednio telefonu, aby płyn nie dostał się do wyjść słuchawkowych czy wejścia do ładowarki. Najpierw spryskaj nim ściereczkę, przetrzyj obudowę i wytrzyj do sucha, a wszelkie ślady „paluchów” znikną.

Aparat, kamera, czytnik linii papilarnych

Obiektywy w telefonie bardzo łatwo zarysować, więc należy je czyścić bardzo ostrożnie. Sprawdzi się tu patyczek kosmetyczny lekko zwilżony płynem do mycia ekranów LCD czy plazm. W ten sam sposób czyścimy czytnik linii papilarnych.

Jak wyczyścić wejścia słuchawkowe i USB w telefonie?

Wejść słuchawkowych czy USB absolutnie nie należy czyścić płynami czy też igłami. Najlepiej nadaje się do tego sprężone powietrze. Można bez przeszkód wyczyścić nim wszelkie „otwory” w telefonie a także różnego rodzaju łączenia.

ZOBACZ TEŻ:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >