„Jak się masz, kochanie” to hit PRL-u. To dzieje się z członkami grupy Happy End - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » „Jak się masz, kochanie” to hit PRL-u. To dzieje się z członkami grupy Happy End

„Jak się masz, kochanie” to hit PRL-u. To dzieje się z członkami grupy Happy End

Kilkanaście lat temu ich przeboje nuciła cała Polska. Zespół Happy End ze Zbigniewem Nowakiem na czele błyskawicznie podbił polską scenę muzyczną i zdobył fanów nie tylko w kraju, ale także za granicą. Co dziś dzieje się z wykonawcami hitu „Jak się masz, kochanie”?

Zespół Happy End powstał w styczniu 1975 roku. Jego założycielem oraz liderem był Zbigniew Nowak. To właśnie on odpowiadał za komponowanie wszystkich piosenek grupy. Na scenie towarzyszyły mu wokalistki i tancerki: Maria Jarzębska, Elżbieta Linkowska, Barbara Sówka i Krystyna Włodarek.

Wesoły i taneczny repertuar błyskawicznie zapewnił formacji dużą popularność. Jej członkowie występowali w licznych programach telewizyjnych oraz na imprezach estradowych w całym kraju. Zespół zdobył jednak uznanie fanów nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Jego koncerty odbywały się między innymi w Czechosłowacji, Finlandii, Norwegii, NRD i Szwecji, a także w ośrodkach polonijnych w Kanadzie i USA.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Tę piosenkę nucili wszyscy. „Jak się masz, kochanie” to największy hit grupy Happy End

Przełom lat 70. i 80. ubiegłego wieku to okres, w którym muzyka Happy Endu cieszyła się bardzo dużą sławą. Choć grupa miała na swoim koncie wiele lubianych przez słuchaczy piosenek, największą popularność zapewnił jej przebój „Jak się masz, kochanie”. W czasach PRL-u rozbrzmiewał on na każdym weselu i przyjęciu, a także na niejednej dyskotece. Wśród popularnych hitów zespołu znalazły się także takie utwory, jak „Nadaj do mnie S.O.S.”, „Piękny jest świat”, „Ballada O Marii Magdalenie” czy „Zza siedmiu gór”.

Zobacz także: Jadwiga Barańska wróci z USA? Przed laty uciekła z kraju

Jak potoczyła się kariera grupy?

Mimo że Happy End cieszył się ogromną popularnością, w 1981 roku skład zespołu uległ rozwiązaniu. Wszystko z powodu wybuchu stanu wojennego. Zbigniew Nowak i jego żona podjęli wówczas decyzję o emigracji. Kilka kolejnych lat spędzili w Stanach Zjednoczonych. Aby zapewnić sobie byt, podejmowali się przeróżnych prac. Choć ich los nie był łatwy, nie zapominali o muzyce. W 1988 roku małżonkowie wznowili działalność sceniczną. Od tej pory występowali dla publiczności pod nazwą Danny & Didi.

Zobacz także: Jan Wieczorkowski przeszedł metamorfozę. Gwiazdor „Klanu” zmienił nie tylko wygląd

Przebój „Jak się masz, kochanie” przyniósł im ogólnopolską sławę. Co dziś dzieje się z członkami formacji?

Po wielu latach spędzonych poza krajem w 2002 roku Zbigniew Nowak i jego żona zdecydowali się wrócić do Polski. W dalszej działalności muzycznej przeszkodziły jednak artyście problemy zdrowotne. Kilka lat temu mężczyzna przeszedł ciężki zator płucny i w konsekwencji podjął decyzję o rezygnacji z występów. Piosenkarz wciąż zajmuje się jednak komponowaniem piosenek.

Obecnie Happy End działa w trzyosobowym składzie, który tworzą Danuta Kremer-Nowak, Ludmiła Małecka oraz Artur Grudziński. Choć od debiutu zespołu minęły już ponad cztery dekady, artyści nie planują kończyć działalności. Zespół do dziś chętnie wychodzi na scenę, by wykonać dla publiczności swoje największe przeboje.

Zobacz także: Tak brzmi francuska wersja hitu Maryli Rodowicz. Reakcja fanów mówi wszystko!

Podoba Ci się twórczość zespołu Happy End?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Autor:

Zobacz więcej >