Jadwiga Barańska wraca do zdrowia. Udało jej się przejść kilkanaście kroków! - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Jadwiga Barańska wraca do zdrowia. Udało jej się przejść kilkanaście kroków!

Jadwiga Barańska wraca do zdrowia. Udało jej się przejść kilkanaście kroków!

Kilka tygodni temu Jadwiga Barańska uległa groźnemu wypadkowi. Gwiazda „Nocy i dni” doznała poważnego urazu biodra. Jak przekazał mąż aktorki, jej stan uległ znacznemu polepszeniu. Reżyser zwrócił się też z podziękowaniami do wszystkich osób, wspierających żonę w trudnych chwilach.

Jadwiga Barańska jest znaną aktorką teatralną, filmową i telewizyjną, a także scenarzystką. W 1958 roku ukończyła studia na łódzkiej Filmówce. Karierę zaczynała od występów na deskach Teatru Klasycznego. Największą popularność zdobyła dzięki roli Barbary Niechcic w filmowej adaptacji powieści „Noce i dnie Marii Dąbrowskiej w reżyserii męża gwiazdy, Jerzego Antczaka.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Jadwiga Barańska walczy ze skutkami wypadku

W sierpniu mąż Jadwigi Barańskiej podzielił w sieci przykrymi wiadomościami na temat stanu zdrowia aktorki. 87-latka uległa kilka tygodni temu poważnemu wypadkowi, na skutek którego doznała urazu biodra. Gwiazda trafiła do szpitala, gdzie udzielono jej niezbędnej pomocy.

Jadwiga upadła przodem ciała na kamienie. Straciła przytomność i trzeba było wezwać pogotowie. W szpitalu dokonano prześwietleń i okazało się , że jeden z kręgów jest nieco przesunięty, ponadto w prawym biodrze nastąpiło pęknięcie – napisał Jerzy Antczak.

Zobacz także: Witold Paszt pośmiertnie doceniony. „Byłby zaszczycony”

Jaki jest stan zdrowia Jadwigi Barańskiej?

Ostatnie tygodnie były dla Jadwigi Barańskiej i jej rodziny wyjątkowo trudne. Aktorka walczy o powrót do zdrowia po wypadku, ale na domiar złego okazało się, że od pewnego czasu kobieta cierpi również schorzenie rogówki, przez które grozi jej utrata wzroku. Jak wyjawił mąż Barańskiej, jej stan wprawił ją w ogromne przygnębienie.

Gwiazda nie chciała poddać się leczeniu, odmawiała przyjmowania leków i nic nie jadła. Dopiero po długich namowach męża i syna aktorka zgodziła się pojechać na rentgen biodra. Na szczęście najgorsze chwile Jadwiga Barańska ma już za sobą.

Zobacz także: Dlaczego Wiesław Drzewicz nienawidził Gargamela? Znamy odpowiedź!

Aktorka z Nocy i dni wraca do zdrowia

Jerzy Antczak podzielił się w sieci nowymi informacjami na temat stanu zdrowia żony. Jak dowiadujemy się z wpisu reżysera, aktorka czuje się już znacznie lepiej. Lekarze przekazali, że pękniecie biodra kobiety, zasklepiło się już w 30 procentach. Teraz gwiazdę czeka rehabilitacja.

Mąż gwiazdy, który kilka tygodni temu prosił w mediach społecznościowych o wsparcie i modlitwę w intencji chorej żony, zwrócił się do obserwatorów ze słowami podziękowania. Zdradził również, że aktorka ma coraz więcej sił i mimo urazu zaczyna samodzielnie stawiać pierwsze kroki. Słowami wdzięczności za okazane ciepło podzieliła się również sama Jadwiga Barańska:

Kochani przyjaciele, w ostatnich dniach spotkały mnie dwie wielkie radości. Pierwsza, to kiedy Janek Holoubek, genialny syn Magdy i Gustawa, a mój chrześniak, zdobył nagrodę za reżyserię, a druga, to kiedy wasza czułość i modlitwy pozwoliły mi przejść kilkanaście kroków. Z miłością, Jadwiga.

Życzymy aktorce szybkiego powrotu do zdrowia!

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >