Jacek Kawalec wyjawił prawdę o "Randce w ciemno". Widzowie będą zaskoczeni - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Jacek Kawalec wyjawił prawdę o „Randce w ciemno”. Widzowie będą zaskoczeni

Jacek Kawalec wyjawił prawdę o „Randce w ciemno”. Widzowie będą zaskoczeni

Program „Randka w ciemno” święcił swoje triumfy w latach 90. Jacek Kawalec był pierwszym prowadzącym show. Teraz wyjawił kulisy powstawania popularnego formatu.

Program „Randka w ciemno” pamięta chyba każdy. Pierwszy odcinek popularnego w latach 90. show wyemitowano na antenie TVP1 11 grudnia 1992 roku. Prowadzącym został wówczas Jacek Kawalec, który z programem związany był do 1998 roku. Po jego odejściu aż do końca emisji w 2005 roku show prowadził Tomasz Kammel.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! 

„Randka w ciemno” – charakterystyka programu

Show było oparte na amerykańskim formacie zatytułowanym „The Dating Game”. W programie udział brało 4 uczestników. Kobieta lub mężczyzna, którzy siedzieli za parawanem, zadawali pytania, pretendentom do pójścia z nimi na randkę. Na podstawie udzielonych odpowiedzi mogli oni zdecydować, która z 3 osób znajdujących się po drugiej stronie parawanu zachęciła ich najbardziej.

Zobacz także: Quiz. Kultowe programy telewizyjne. 8/10 to mus!

Po dokonaniu wyboru odsłaniano parawan, a nowo „utworzona” para mogła się zobaczyć. Na końcu losowali oni nagrodę, którą mogła być wycieczka krajowa lub zagraniczna. Program emitowano w każdy piątek o godzinie 18:00. Pod koniec każdego odcinka, widzowie mieli okazję zobaczyć krótki film z wyjazdu jednej z par, które wcześniej brały udział w programie.

Zobacz także: Zabawna reakcja Kukulskiego na widok Anny Jantar. „Tata miał niesamowite poczucie humoru” [TYLKO U NAS]

Program był aranżowany? Jacek Kawalec zabrał głos

„Randka w ciemno” przyniosła Jackowi Kawalcowi sporą popularność. Teraz prezenter i wokalista Budki Suflera postanowił opowiedzieć, jak wyglądały kulisy programu. Fani produkcji mogą być zszokowani. W wywiadzie dla serwisu Plejada Kawalec wyjawił, iż program był aranżowany, a kwestie uczestników, które miały wyglądać na swobodnie wygłaszane, pisali redaktorzy.

Dzisiaj internet jest jedną wielką randką w ciemno, więc ten program nie miałby już żadnej racji bytu. Już na pewno nie, jeśli byłby realizowany w tak siermiężny sposób, jak za czasów, gdy byłem jego prowadzącym. Redaktorzy, żeby zachować poprawność językową, pisali uczestnikom teksty. Ubierali ich myśli w bardzo okrągłe i sztucznie brzmiące zdania. Ja uważałem, że lepiej byłoby poświęcić więcej uwagi na znalezienie takich uczestników, którym nie trzeba będzie podsuwać słów, które mają wypowiedzieć – powiedział Jacek Kawalec.

Zobacz także: Przebój z „Chłopów” na Eurowizji? Jest szansa!

Jacek Kawalec zdecydował się opuścić program nie tylko z powodu słabych zarobków, ale także faktu, iż w jego ocenie gotowe scenariusze napisane dla uczestników sprawiały, iż program przestał być autentyczny. Show zdjęto z anteny w 2005 roku, kiedy jego oglądalność znacząco spadła.

Oglądałaś/eś program 'Randka w ciemno'?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! 

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >