Izrael opóźni otwarcie granic dla turystów indywidualnych? - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Izrael opóźni otwarcie granic dla turystów indywidualnych?

Izrael opóźni otwarcie granic dla turystów indywidualnych?

,

Władze Izraela są w trakcie podejmowania decyzji, czy potwierdzić możliwość wjazdu do kraju zaszczepionych turystów indywidualnych od 1 lipca, w związku ze zwiększoną liczbą zakażeń koronawirusem.

Obostrzenia w Izraelu

Rząd Izraela podjął środki, by przeciwstawić się ewentualnej nowej fali epidemii COVID-19. Osoby w pełni zaszczepione i te, które przechorowały COVID-19, w określonych sytuacjach także mogą zostać objęte kwarantanną.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami osoby uznane za w pełni uodpornione, czyli tydzień po drugiej dawce szczepionki lub po wyzdrowieniu po COVID-19 są zwolnione z izolacji, jeśli wejdą w kontakt ze zidentyfikowanym nosicielem wirusa. Jednak zgodnie z nową dyrektywą ministerstwa zdrowia Izraela także te osoby będą mogły zostać skierowane na izolację, jeśli miały kontakt z osobą zarażoną przez wariant koronawirusa uważany za szczególnie niebezpieczny. Ponadto na izolację mogą być kierowane osoby, które mają regularny kontakt z populacją wysokiego ryzyka, pasażerowie samolotu, którym podróżowała zakażona osoba, a także osoby nieszczepione.

Nowa dyrektywa ministerstwa zdrowia przywróciła obowiązek noszenia masek na lotniskach oraz w placówkach medycznych.

Rodzice lub osoby odpowiedzialne za dzieci poniżej 12. roku życia, które są zobowiązany do poddania się kwarantannie, mogą otrzymać grzywnę w wysokości 5 tys. nowych szekli izraelskich (ponad 5,5 tys. złotych) jeśli dziecko nie zastosuje się do przepisów.

554 aktywnych przypadków koronawirusa

We wtorek Izrael zarejestrował około 110 nowych przypadków koronawirusa, co stanowi niewielki spadek w porównaniu z poprzednim dniem, kiedy zidentyfikowano 125 nowych nosicieli wirusa, ale nadal jest to duża liczba w porównaniu z poprzednimi tygodniami. Ostatni raz ponad 100 nowych przypadków zakażenia koronawirusem dziennie odnotowano w kwietniu. Jednak liczby te pozostają bardzo niskie w porównaniu z tysiącami nowych pacjentów, którzy pojawiali się każdego dnia w szczytowym momencie pandemii.

Wiele przypadków było związanych z epidemiami w szkołach w Binyaminie i Modi’in. W tej chwili w Izraelu jest około 554 aktywnych przypadków koronawirusa, w tym około 200 uczniów i 20 nauczycieli. Liczba zakażonych koronawirusem spadła wcześniej poniżej 200. W rekordowym momencie zeszłej zimy liczba ta wynosiła ponad 85 tysięcy. Obecnie w Izraelu szczepione są wszystkie dzieci w wieku 12-15 lat.

Przeczytaj też:

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >