Halina Frąckowiak z wielkim wyróżnieniem. Dołączyła do zacnego grona - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Halina Frąckowiak z wielkim wyróżnieniem. Dołączyła do zacnego grona

Halina Frąckowiak z wielkim wyróżnieniem. Dołączyła do zacnego grona

Halina Frąckowiak uhonorowana złotym medalem “Gloria Artis”. To niezwykłe wyróżnienie. Otrzymują je tylko ponadprzeciętnie zasłużone osoby. Teraz jest w gronie najznamienitszych artystów z tym wyróżnieniem.

,

Halina Frąckowiak jest wielką artystką, to nie ulega wątpliwości. Od kilkudziesięciu lat zachwyca słuchaczy swoim głosem i wspaniałymi piosenkami. To ona odpowiada za takie przeboje jak m.in. “Papierowy księżyc”, “Serca gwiazd”, “Bądź gotowy dziś do drogi” czy “Napisz proszę”. Wielokrotnie gościła na Festiwalu w Opolu, gdzie budziła podziw nie tylko śpiewem, lecz także kostiumami. Odniosła wiele sukcesów, których nie sposób zliczyć.

Zobacz także: Natalia Kukulska uhonorowała pamięć ojca. Jarosław Kukulski zmarł 13 lat temu

Kariera wielkiej piosenkarki

Halina Frąckowiak urodziła się w 1947 roku, zaś jej debiut przypada na rok 1963. Wystąpiła wtedy na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Została laureatką “Złotej Dziesiątki”, a jej konkurentami były wielkie postaci muzyki takie jak Czesław Niemen, Krzysztof Klenczon i Zdzisława Sośnicka. Gościła na festiwalach w Opolu i Kołobrzegu, gdzie również zdobywała nagrody. W 1975 roku nagrodzono ją tytułem “Miss Obiektywu” w opolskim amfiteatrze. Szlifowała umiejętności wokalne pod czujnym okiem Alicji Barskiej.

W 1972 roku Halina Frąckowiak zdecydowała się na rozpoczęcie kariery solowej. Wcześniej współpracowała z takimi zespołami jak m.in. Czerwono-Czarni, Tarpany czy Grupa ABC. Już jako artystka solowa brała udział w festiwalach zagranicznych. Tam również, podobnie jak w Polsce, doceniono jej talent i obsypano wyróżnieniami.

W 1990 roku w drodze na koncert piosenkarka uległa poważnemu wypadkowi. Obrażenia były poważne i wymagały długiej rehabilitacji. Na szczęście udało jej się dojść do pełni sił. Wróciła na scenę i do dziś swym głosem zachwyca słuchaczy.

Zobacz także: Janusz Rewiński mógł zagrać Ferdynanda Kiepskiego. Ostatnio żyje z dala od blichtru

Halina Frąckowiak wyróżniona

Halina Frąckowiak otrzymała w karierze pokaźną liczbę nagród i wszelakich wyróżnień. Na jej koncie znalazły się medale “Zasłużony Kulturze Gloria Artis” w stopniach brązowym i srebrnym. Przyznaje się go osobom, które włożyły szczególny wkład w rozwój i ochronę polskiej kultury i dziedzictwa.

Piosenkarka świętuje obecnie 60-lecie działalności artystycznej. Nie mogła wyobrazić sobie lepszego prezentu niż złoty medal “Gloria Artis”. Dołączyła tym samym do niezwykle zacnego grona artystów, którzy mogą pochwalić się tą nagrodą. Znajdują się wśród nich takie postaci jak chociażby Agnieszka Holland, Andrzej Grabowski, Jan Frycz czy Ewa Bem.

Najpiękniejsze są te dary, o które nie prosimy, a one przychodzą. […] Bardzo dziękuję tym, którzy ze mną, te 60 lat, kroczą muzyczną drogą – powiedziała Frąckowiak odbierając wyróżnienie.

Zobacz także: To dzięki niemu „Warszawa da się lubić”. Nieco zapomniany autor hitów: Bronisław Brok

Poznaj historie największych gwiazd muzyki w audycji Aleja Sław Radia Pogoda w każdy weekend od 14:00.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >