Ewa Lemańska walczy z nowotworem. "Moje życie to prawdziwy koszmar" - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Ewa Lemańska walczy z nowotworem. „Moje życie to prawdziwy koszmar”

Ewa Lemańska walczy z nowotworem. „Moje życie to prawdziwy koszmar”

Ewa Lemańska stoczyła prawdziwą batalię. Wygrała walkę z rakiem piersi, guzem mózgu oraz czerniakiem. Niestety aktorka po raz kolejny usłyszała tragiczną diagnozę.  

Ewa Lemańska zyskała sławę w 1973 roku. Wówczas zagrała w uwielbianym polskim serialu telewizyjnym „Janosik„. W produkcji Jerzego Passendorfera zagrała piękną Marynę, ukochaną legendarnego zbójnika. Wcześniej widzowie mieli okazję zobaczyć ją na deskach Teatru Polskiego. Jeszcze w trakcie studiów zadebiutowała w łódzkiej filmówce, wcielając się w rolę Alkmeny w spektaklu Jeana Giraudoux „Amfitrion 38„. 

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! 

Emigracja do USA 

Na początku lat 80. XX wieku aktorka wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych. Zamieszkała w Nowym Jorku, gdzie przez dziesięć lat zajmowała się modelingiem. Pojawiała się na wielkich pokazach mody w Paryżu, Mediolanie oraz Londynie.  

Zobacz także: Elżbieta Jaworowicz zalała się łzami. Wszystko z powodu tych słów

Niestety musiała przerwać karierę, kiedy zachorowała na raka piersi. Co ciekawe, Ewa Lemańska przez chorobę zainteresowała się medycyną do tego stopnia, że rozpoczęła szkołę pielęgniarską. Do emerytury pracowała jako asystentka lekarza. Obecnie nadal mieszka w USA, jednak jej zdrowie pozostawia wiele do życzenia. W rozmowie z serwisem shownews.pl gwiazda „Janosika” wyznała, że cierpi na bezsenność. 

Uwielbiam tu mieszkać: palmy, słońce i plaża, po której uwielbiam spacerować. Niestety, od jakiegoś czasu mam kłopoty ze zdrowiem. Cierpię na bezsenność. Próbowałam już wszystkiego, co możliwe: hipnozy, medytacji, proszków nasennych. Nic mi nie pomaga i moje życie to prawdziwy koszmar — podkreśliła.  

Zobacz także: Zbigniew Zamachowski jest rozżalony. Jego syn znajduje się na drugim końcu świata

Ewa Lemańska kolejny raz walczy z nowotworem 

Nowotwór piersi nie był jedynym zmartwieniem Ewy Lemańskiej. Aktorka wygrała w późniejszym czasie walkę z guzem mózgu oraz czerniakiem na lewej nodze. Niestety w ostatnim czasie lekarze zdiagnozowali nawrót choroby

Wierzę, że znów wygram tę walkę, bo mam bardzo silny organizm. Mam ogromne wsparcie w moich synach: Aleksie i Brianie. Mimo że mieszkają w Kalifornii i są bardzo zajęci, bo pracują w branży gier komputerowych, to rozmawiam z nimi raz na tydzień, przez kamerę — podkreśliła Ewa Lemańska podczas wywiadu z tabloidem. 

Wszystko wskazuje na to, że serialowa Maryna jest pełna pozytywnych myśli. W codziennej walce może liczyć na wsparcie najbliższych. 

Zobacz także: Kazik Staszewski okazał się prawdziwym romantykiem. Aż łza się w oku kręci

Lubisz serialową Marynę?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! 

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >