Djoković nie wystąpi w turniejach w USA z powodu szczepień - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Djoković nie wystąpi w turniejach w USA z powodu szczepień

Djoković nie wystąpi w turniejach w USA z powodu szczepień

Novak Djoković oświadczył, że w marcu nie poleci do USA. Oznacza to, że nie weźmie udziału w prestiżowych imprezach ATP Masters 1000 w Indian Wells i Miami, ponieważ nie zaszczepił się na COVID.

Dowód pełnego szczepienia przeciw COVID konieczny, aby dostać się do USA samolotem

Serbski tenisista został automatycznie rozstawiony z drugim numerem w turnieju BNP Paribas Open 2022 w Indian Wells, mimo że były wątpliwości, czy zostanie wpuszczony do Stanów Zjednoczonych. Zgodnie z amerykańskim prawem imigracyjnym osoby, które nie są obywatelami Stanów Zjednoczonych ani imigrantami, aby dostać się do USA drogą lotniczą, muszą przedstawić dowód pełnego szczepienia przeciw COVID, a także ujemny wynik testu na koronawirusa. Novak Djoković jest jedną z największych światowych gwiazd sportu, która jawnie sprzeciwiła się szczepieniu przeciwko koronawirusowi.

Tenisista został deportowany z Australii w styczniu, gdy tamtejsze służby imigracyjne ogłosiły, że stanowi zagrożenie dla społeczeństwa, ponieważ może pobudzić krajowy ruch antyszczepionkowy. W efekcie nie mógł wystąpić w Australian Open i obronić tytułu, który zdobył już dziewięć razy.

Djokovicia nie przekonała nauka

Djoković publicznie wyrażał niechęć do zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi, twierdząc, że nie przekonała go nauka. Powtarzał, że było to dla niego ważniejsze niż kolejne zwycięstwo w turnieju wielkoszlemowym, a w swej karierze wygrał ich aż 20.

Serb potwierdził na Twitterze, że w marcu nie wybiera się na turnieje do USA:

Novak Djoković jest uznawany za jednego z najwybitniejszych tenisistów w historii. Jako pierwszy singlista zwyciężył w każdym turnieju z serii ATP Tour Masters 1000. Przez ostatnie dwa lata był graczem nr 1 w rankingu ATP aż do lutego, kiedy spadł na drugą pozycję. Pod jego nieobecność Rafael Nadal wygrał Australian Open i wyprzedził Serba jako zawodnik z największą liczbą zwycięstw wielkoszlemowych.

Przeczytaj też:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >