Tajlandia otworzyła granice dla zaszczepionych turystów - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Tajlandia otworzyła granice dla zaszczepionych turystów

Tajlandia otworzyła granice dla zaszczepionych turystów

,

Od 1 listopada Tajlandia zaczęła przyjmować w pełni zaszczepionych gości z 63 krajów, w tym z Polski, bez wymaganej wcześniej kwarantanny. Według Airports of Thailand w poniedziałek spodziewano się przybycia około 7000 zagranicznych podróżnych.

Z których krajów turyści mogą podróżować do Tajlandii bez kwarantanny

Osoby podróżujące z 63 krajów i terytoriów mogą wjechać do Tajlandii bez kwarantanny. Pierwotnie na liście krajów, z których turyści będą mogli wypoczywać w Tajlandii, znalazły się: Australia, Austria, Bahrajn, Belgia, Bhutan, Brunei, Bułgaria, Kambodża, Kanada, Chile, Chiny, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Hongkong, Węgry , Islandia, Irlandia, Izrael, Włochy, Japonia, Łotwa, Litwa, Malezja, Malta, Holandia, Nowa Zelandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Katar, Arabia Saudyjska, Singapur, Słowenia, Korea Południowa, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Zjednoczone Emiraty Emiraty, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone. W sobotę rząd Tajlandii dodał do listy jeszcze 17 krajów: Tajwan, Mongolia, Filipiny, Indonezja, Wietnam, Laos, Birma, Indie, Sri Lanka, Nepal, Malediwy, Kuwejt, Oman, Rumunia, Słowacja, Chorwacja i Luksemburg.

Na liście znalazły się prawie wszystkie z 20 krajów, których obywatele przynieśli Tajlandii 80% wpływów z turystyki w 2019 roku, z wyjątkiem Rosji, która odnotowuje gwałtowny wzrost przypadków COVID-19.

Osoby w pełni zaszczepione, przylatujące od 1 listopada z państw spoza listy, mogą skorzystać z programu „Sandbox” w Bangkoku, Chonburi (tylko wybrane dystrykty), Phuket, Krabi, Phang-Nga, Surat Thani (Koh Samui, Koh Phangan, Koh Tao).

Jakie wymagania muszą spełnić turyści

Aby móc poruszać się po Tajlandii bez kwarantanny, przybywający goście muszą spełnić określone wymagania – trzeba spędzić co najmniej 21 dni w zatwierdzonych krajach i terytoriach i do Tajlandii przybyć samolotem. Muszą również posiadać zaświadczenie o pełnym szczepieniu, negatywny wynik testu na COVID-19 oraz ubezpieczenie o wartości nie mniejszej niż 50 000 USD.

Ponieważ lotniska w Tajlandii będą zajęte ciągłym napływem turystów, odwiedzający nie będą mogli czekać na wynik testu COVID-19 wymagany po przylocie. Są proszeni o zarezerwowanie na własny koszt noclegu w hotelu o wysokich standardach higienicznych certyfikowanych przez tajski rząd, aby poczekać na wynik. Po uzyskaniu negatywnego wyniku będą mogli podróżować po Tajlandii.

Ograniczenia obowiązujące w Tajlandii

W piątek rząd Tajlandii zniósł nocną godzinę policyjną, która obowiązywała od czterech miesięcy, i zezwolił restauracjom na serwowanie alkoholu w Bangkoku i turystycznych miejscowościach Phuket, Krabi i Pang-nga. Jednak administracja metropolii Bangkoku zdecydowała, że spożycie alkoholu będzie dozwolone tylko do godziny 21:00 w restauracjach, które przestrzegają surowych norm higieny. Puby, bary, kluby karaoke, kluby nocne i inne miejsca rozrywki w stolicy pozostają zamknięte.

Kraj wciąż boryka się z pandemią COVID-19. 1 listopada w kraju zgłoszono 8165 nowych przypadków zakażeń. Aktualne informacje na temat podróży do Tajlandii można znaleźć na stronie polskiego MSZ.

Przeczytaj też:

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >