Bezpłatne szczepienia przeciw COVID-19 dla turystów w Abu Zabi - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Bezpłatne szczepienia przeciw COVID-19 dla turystów w Abu Zabi

Bezpłatne szczepienia przeciw COVID-19 dla turystów w Abu Zabi

,

Abu Zabi, stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich, oferuje turystom darmowe szczepienia przeciwko COVID-19, które wcześniej były podawane tylko obywatelom ZEA i posiadaczom wiz pobytowych.

Na razie nie ma informacji, by darmowe szczepienia dla turystów dotyczyły też Dubaju, najludniejszego emiratu, lub pozostałych pięciu emiratów tworzących ZEA.

Bezpłatne szczepienia na COVID także dla tych, którym wygasły wizy

Turyści posiadający wizy wydane przez Abu Zabi i posiadacze paszportów kwalifikujący się do wiz turystycznych po przybyciu do Zjednoczonych Emiratów Arabskich przez Abu Zabi mogą zarezerwować bezpłatne szczepienia. Taką informację podała firma Abu Dhabi Health Services Company (SEHA), która obsługuje infrastrukturę zdrowia publicznego w emiracie.

Do bezpłatnych szczepień są również uprawnieni posiadacze wygasłych wiz pobytowych lub wjazdowych. Z powodu utraty miejsc pracy i ograniczeń w podróżowaniu podczas pandemii wizy pobytowe niektórych osób wygasły lub zostały anulowane, gdy zostali zwolnieni z pracy.

85 proc. kwalifikującej się populacji ZEA po I dawce

Władze ZEA poinformowały w tym miesiącu, że prawie 85 proc. kwalifikującej się populacji otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki, ale nie podały, ile osób otrzymało dwie dawki.

SEHA oferuje szczepionki przeciw COVID-19 firm Pfizer/BioNTech oraz wyprodukowane przez chiński Sinopharm.

Liczba nowych zakażeń wzrosła w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w ciągu ostatniego miesiąca, a Abu Zabi nadal utrzymuje ograniczenia dotyczące wjazdu, w tym kwarantanny i testów PCR przed przylotem oraz dwóch dodatkowych testów w 3. i 7. dniu pobytu. po przybyciu. Osoby przyjeżdżające do Abu Zabi z innych emiratów także podlegają obowiązkowym testom, żeby wykluczyć ewentualne zakażenie.

Podróżni z „zielonej listy” 27 krajów, w tym z Chin, Niemiec i Stanów Zjednoczonych, mogą wjechać bez kwarantanny w dniu przyjazdu (Polski nie ma na tej liście).

Według Dubai Health Authority w Dubaju szczepionki przeciw COVID-19 są podawane tylko obywatelom i posiadaczom ważnych wiz pobytowych w Dubaju.

Przeczytaj też:

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >