Barbara Barska nie żyje. Artystka miała 97 lat - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Barbara Barska nie żyje. Artystka miała 97 lat

Barbara Barska nie żyje. Artystka miała 97 lat

Nie żyje Barbara Barska. Artystka miała 97 lat. Była jedną z najdłużej żyjących polskich piosenkarek a prywatnie mama Tomasza Stockingera.

Barbara Barska nie żyje. O śmierci artystki dowiadujemy się z nekrologu umieszczonego 23 stycznia 2024 roku na stronie „Gazety Wyborczej”.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! 

Panu Tomaszowi Stockingerowi słowa wsparcia i wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci mamy, składają realizatorzy serialu „Klan”. Myślami i sercem jesteśmy z Tobą i Twoją Rodziną – czytamy w komunikacie.

Zobacz także: To pokazała rodzina Witolda Paszta. Poruszający wpis

W ostatnich latach życia Barbara Barska przebywała w domu opieki. Śpiewała jednak do końca, co można zobaczyć na jednym z nagrań zamieszczonych w sieci. Piosenkarka prywatnie była mamą aktora Tomasza Stockingera.

Kim była Barbara Barska?

Właściwie to Barbara Gospodarczyk-Stockinger. Urodziła się 3 grudnia 1926 roku. Pochodziła z Warszawy. Miała 12 rodzeństwa, w tym siostry Adriannę i Zofię, z którymi tworzyła zespół Siostry Triola (w latach 1947–1954). Później skupiła się na solowej karierze. Na scenie występowała właśnie pod pseudonimem Barbara Barska.

Wylansowała takie przeboje jak „Przelotny ptak”, „Ty jesteś moją miłością” jak również „Słoneczny zegar” czy „Jeżeli nie wiesz”.

Zobacz także: Tomasz Stockinger nie krył zmieszania w śniadaniówce TVP. To pytanie go zaskoczyło

Prywatne życie Barbary Barskiej

Prywatnie Barbara Barska była żoną aktora i piosenkarza Andrzeja Stockingera. Poślubiła go w 1952 roku. W rozmowie z Marią Jeszke wspominała ukochanego:

Miał niski głos, taki dobry, męski tempr głosu. Pod tym względem mi się podobał. (…), jego głos mi się podobał w mowie i śpiewie. I że mu się ręce nie pocą.

Zobacz także: Regina Pisarek to zapomniana gwiazda PRL. Wspominamy tragicznie zmarłą artystkę

Doczekali się dzieci: syna Tomasza (znany aktor), a także córki Katarzyny. Kobieta również jest uzdolniona artystycznie. Jest śpiewaczką operową.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Zobacz więcej >