Anna Kalczyńska gościem Radia Pogoda. "Ludzie wciąż rozpoznają mnie na ulicy" - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Anna Kalczyńska gościem Radia Pogoda. „Ludzie wciąż rozpoznają mnie na ulicy”

Anna Kalczyńska gościem Radia Pogoda. „Ludzie wciąż rozpoznają mnie na ulicy”

Dziennikarka Anna Kalczyńska gościła na antenie Radia Pogoda. Anna Stachowska w audycji „Gość Radia Pogoda” rozmawiała z dziennikarką między innymi o jej drodze na antenę telewizyjną, nowych projektach i fascynacji Francją.

,

Anna Kalczyńska to znana i lubiana dziennikarka. Widzowie znają ją doskonale z występów w telewizji. Przez lata związana była ze stacją TVN, gdzie prowadziła liczne programy. Ciągle ma głowę pełną pomysłów, i wciąż realizuje nowe, fascynujące projekty.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! 

Posłuchaj całej rozmowy z Anną Kalczyńską:

Anna Kalczyńska przez 9 lat związana była z programem „Dzień Dobry TVN”. Była też reporterką i prowadziła programy informacyjne. Jak sama podkreśla, ludzie nadal rozpoznają ją na ulicy, jako „panią z telewizji”, i podkreśla, iż zawsze jest to miłe, kiedy ktoś docenia jej dziennikarskie osiągnięcia i prosi ją o zdjęcie na ulicy.

Ludzie wciąż rozpoznają mnie na ulicy. Nie ucieknę od tego wizerunku i od tej przeszłości – mówi z rozbawieniem dziennikarka.

Dziennikarka wszechstronna

Anna Kalczyńska dała się poznać jako bardzo ambitna dziennikarka. Swój warsztat doskonaliła, studiując dziennikarstwo na Uniwersytecie Bostońskim. Odbyła również staż w dziale prasy i komunikacji Komisji Europejskiej w Brukseli. Cięgle się rozwija i stawia sobie nowe wyzwania. Obecnie dziennikarka pracuje nad nowym projektem. Jak sama przyznaje, nasz świat i oczekiwania odbiorców ciągle ewoluują, z tego też powodu nie może jeszcze zdradzić wielu szczegółów.

Zobacz także: Król polskiej komedii kryminalnej. Alek Rogoziński zdradza tajemnicę sukcesu

Świat się bardzo zmienia i przyglądam mu się z zaciekawieniem. […] Gdybym zaczynała ten projekt 10 lat temu, wiedziałabym mniej więcej, w którą stronę iść. A teraz naprawdę, młodzież szuka już zupełnie gdzie indziej. […] To bardzo dobrze, że mam wokół siebie, które podpowiadają mi, jak ten świat mniej więcej wygląda.

Anna Kalczyńska o dziennikarstwie

W branży dziennikarskiej Kalczyńska działa od niemalże 20 lat. Jak sama mówi, praca dziennikarza to zawód, który wykonuje się 24 godziny na dobę. Zawód dziennikarza, to jej zdaniem takie rzemiosło, które bardzo trudno zdefiniować, ponieważ każdy dziennikarz pracując robi tak naprawdę wiele rzeczy jednocześnie, począwszy od zdobywania interesujących informacji, do ich przetwarzania i udostępnienia w formie, która będzie angażująca dla odbiorcy.

Zobacz także: Kultowe smaki PRL. Przepis na kotlety z mortadeli

Nasze kompetencje i umiejętności możemy wykorzystywać na wielu polach. Z czego ja dzisiaj korzystam. […] Potrafimy i możemy wykorzystywać, to czego nauczyliśmy się przez lata.

Jeśli jesteście ciekawi, jakie plany i marzenia zawodowe, i nie tylko, ma Anna Kalczyńska, koniecznie posłuchajcie rozmowy Anny Stachowskiej, którą przeprowadziła z tą wszechstronnie utalentowaną dziennikarką.

Zobacz także: Tak Ewa Bem pielęgnuje pamięć o córce. „Do dziś mam schowane jej mydełko…”

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! 

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >