Tak Ewa Bem pielęgnuje pamięć o córce. "Do dziś mam schowane jej mydełko..." - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Tak Ewa Bem pielęgnuje pamięć o córce. „Do dziś mam schowane jej mydełko…”

Tak Ewa Bem pielęgnuje pamięć o córce. „Do dziś mam schowane jej mydełko…”

Ewa Bem sześć lat temu straciła córkę, Pamelę, która zmarła na nowotwór. Artystka w niedawnym wywiadzie opowiedziała, o tym, jak próbowała sobie radzić z tą ogromną stratą i jak teraz pielęgnuje pamięć o zmarłej córce.

Ewa Bem ma bardzo udaną karierę, która trwa od początku lat 70. Wokalistka jazzowa współpracowała z wieloma cenionymi muzykami. Wylansowała też wiele przebojów, takich jak np. “Pomidory”, “Moje serce to jest muzyk”, “Wyszłam za mąż, zaraz wracam”, Gram o wszystko” czy “Żyj kolorowo”.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Jednak artystka, która dorobiła się miana „pierwszej damy polskiego jazzu”, w życiu prywatnym musiała mierzyć się z wieloma bardzo trudnymi momentami. Mocno przeżyła śmierć najbliższej osoby kilka lat temu.

Zobacz także: 15 listopada zmarła wybitna piosenkarka. Marta Mirska odeszła 32 lata temu

Ewa Bem straciła córkę

Ewa Bem ze swoim pierwszym mężem, Tadeuszem Gogoszem, miała córkę Pamelę Bem-Niedziałek. Urodzona w 1978 r. kobieta pracowała jako prezenterka, reporterka i wydawczyni w TVN24, TVN CNBC i TVN24 BiS. Niestety w 2015 r. wykryto u niej guza mózgu, a dwa lata później – 30 września 2017 r. – zmarła. 39-latka osierociła dwójkę dzieci.

Wokalistka nie mogła poradzić sobie ze śmiercią córki. Przez cztery lata wolała nie udzielać się publicznie. Teraz, w niedawnej rozmowie z “Twoim Stylem” zdecydowała się opowiedzieć nieco więcej na temat tych niezwykle trudnych przejść.

Bem wyznała, że przez pierwsze dwa lata od odejścia córki “udawała, że żyje”. Dodała, że “Funkcjonowała głównie dzięki lekom, pomocy psychiatry, potem psychoterapeuty i ukochanej rodziny”. To właśnie najbliżsi zadbali o to, żeby zajmowała się czymś innym – obowiązkami, które będą w stanie jakkolwiek zaprzątać jej myśli i pozwolą jej funkcjonować.

Przez pierwsze trzy tygodnie po pogrzebie narzucono mi sztywny harmonogram dnia i słusznie, bo bez tego psychicznie bym się rozpadła. Zamieszkałam wtedy z dala od domu, w którym wszystko było dla mnie Pamelą: każdy przedmiot, powietrze. W tym domu odeszła. W tym domu ostatni raz mogłam ją tulić – tłumaczyła.

Zobacz także: Piosenka Agnieszki Osieckiej w „The Voice”. Piękne wykonanie wzruszyło jury

Wszystko przypomina artystce o córce

Jak przyznała Ewa Bem w wywiadzie dla “Twojego Stylu”, przez długi czas “czuła się tak, jakby chodziła po linie zawieszonej między życiem i nieżyciem”. Stąd ciągle musiała być blisko rzeczy czy zapachów, które kojarzyły jej się z jej dzieckiem. Gwieździe wciąż wiele rzeczy przypomina o zmarłej sześć lat temu córce i trzyma wszelkie pamiątki z nią związane.

Szukałam w szafach jej zapachu, do dziś mam schowane jej mydełko… jest jak relikwia. Pamiętam, jak pachniały jej piękne, czarne, lśniące włosy – zdradziła.

Rok temu na łamach magazynu “Kobieta i życie” wskazała, że niezwykle ważnymi pamiątkami, które “kocha”, są nagrania, na których są obie jej córki: Pamela i Gabriela. Jak dodała, “to były, są i zawsze będą wspaniałe siostry, po prostu dwie rękawiczki”, a “Gabi ogromnie przeżyła utratę Pameli”.

Zobacz także: Mikołaj Roznerski pokazał zdjęcie z dzieckiem. Fani są rozczuleni

Ewa Bem podkreśliła w rozmowie z “Twoim Stylem”, że nie oznacza to, że po czasie udało jej się całkowicie zagoić rany. Te, jak tłumaczyła, mogą co najwyżej się zasklepić. Teraz największe ukojenie dają Bem weekendowe spotkania z wnukami, dziećmi Pameli: 7-letnim Tomkiem i 6-letnią Basią.

Gdy spodziewam się wnuków, staję przed pięknym portretem córki i mówię: „Pamelko, dzieciaki dzisiaj przyjadą”. A zaraz potem myślę: „Jezu, wszystko bym dała, żeby dzieci mogły się do niej przytulić! Tylko przytulić…”. Ale ten obraz nie napełnia mnie już rozpaczą, jak dawniej. Pojawia się, jest, znika. Czasem przyglądam się wnukom i widzę w nich córkę – opowiedziała Bem.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >