Anna Dymna jest zachwycona. Wróciło do niej dobro, które wysłała
Strona główna » Anna Dymna ciężko pracowała na rzecz potrzebujących. Teraz dobro wróciło

Anna Dymna ciężko pracowała na rzecz potrzebujących. Teraz dobro wróciło

Anna Dymna, od ponad 20 lat jest prezeską Fundacji „Mimo Wszystko”. Aktorka zapewnia wsparcie osobom z niepełnosprawnościami. W trakcie uroczystości w gminie Zabierzów 72-latkę nagrodzono zaszczytnym tytułem, za jej charytatywną działalność. „Nikt tak pięknie nie mówi o swoich podopiecznych i o tym jak wiele od nich otrzymuje” – wyznała Elżbieta Burtan, wójt.

Anna Dymna jest jedną z najpopularniejszych polskich aktorek. Wystąpiła w wielu kultowych filmach, a jej artystyczna spuścizna po dziś dzień zachwyca nowe pokolenia.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Oprócz gry w wyjątkowych produkcjach gwiazda „Znachora” dała się poznać także jako osoba pełna wrażliwości, empatii i serdeczności. Od lat jest prezeską Fundacji „Mimo Wszystko”, która pomaga osobom z niepełnosprawnościami. Charytatywna działalność artystki kolejny raz została uhonorowana.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo…

Anna Dymna z nowym tytułem. Fundacja artystki pomaga osobom z niepełnosprawnością

We wrześniu ubiegłego roku Fundacja Anny Dymnej „Mimo wszystko” obchodziła 20-lecie swojej działalności charytatywnej. Dotychczas wsparła ona leczenie, rehabilitację i edukację ponad 40 tysięcy osób w całej Polsce. Gmina Zabierzów złożyła ukłon w stronę działalności charytatywnej artystki. Radni postanowili nagrodzić aktorkę, przyznając jej honorowe obywatelstwo.

Rada gminy Zabierzów postanowiła wyróżnić wybitną aktorkę i działaczkę. Decyzja zapadła już w ubiegłym roku, a wystąpił o nią nieżyjący już ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Uroczystość uhonorowania prezeski, miała miejsce w piątek 2 lutego w Samorządowym Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów.

Zobacz także: Krystyna Prońko zgłosiła się do preselekcji na Eurowizję. Czy ma szansę na zwycięstwo?

Mieszkańcy regionu oddali Annie Dymnej hołd za jej działalność na rzecz potrzebujących osób. Na szczególny szacunek mieszkańców, aktorka zapracowała sobie, prowadząc ośrodek terapeutyczno-rehabilitacyjny „Dolina Słońca”. Kompleks położony jest w Radwanowicach, na terenie tejże gminy.

Podczas wydarzenia Elżbieta Burtan wójt gminy Zabierzów oraz Henryk Krawczyk przewodniczący Rady gminy Zabierzów przekazali Pani Annie Dymnej, prezesowi Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, akt nadania tytułu Honorowego Obywatela Gminy Zabierzów — czytamy na facebookowym profilu Samorządowego Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów.

Zobacz także: „The Voice Senior” – ten występ wzruszył Alicję Węgorzewską. Nie kryła łez

Aktorka została honorową obywatelką gminy Zabierzów

Uroczystość odznaczenia aktorki była wielkim wydarzeniem w gminie Zabierzów. Wójt Elżbieta Burtan wygłosiła przemówienie na cześć Anny Dymnej. Podkreśliła wyjątkowe zasługi artystki i jej nieustającą chęć niesienia pomocy. Wymieniła liczne przymioty aktorki, podkreślając, jak dobre ma serce i wrażliwą na cierpienia maluczkich duszę.

Burtan zaznaczyła także, że za sprawą aktorki zmieniło się postrzeganie osób ze szczególnymi potrzebami przez mieszkańców gminy. Przyznanie Annie Dymnej honorowego obywatelstwa było zwieńczeniem ciężkiej pracy, jaką wykonała na rzecz osób z niepełnosprawnością.

Zobacz także: Beata Tyszkiewicz odcięła się od ludzi. Iwona Pavlović zabrała głos

Bez wątpienia Annie Dymnej należy się tytuł Honorowego Obywatela Gminy Zabierzów. To wyraz naszej największej wdzięczności i szacunku dla osoby Anny Dymnej. Od 20 lat prowadzi ona Fundację Mimo Wszystko, a 10 lat temu stworzyła w Radwanowicach ośrodek Dolina Słońca dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Z troską organizuje zajęcia terapeutyczne dla dorosłych niepełnosprawnych. Nikt tak pięknie nie mówi o swoich podopiecznych i o tym jak wiele od nich otrzymuje. (…) Dziękujemy za wszystkie dzieła społeczne i charytatywne (…) — powiedziała Elżbieta Burtan.

Zobacz także: Quiz. Jak nazywa się ta bohaterka? 12/12 to mus, jeśli żyłeś w czasach PRL-u

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Zobacz więcej >