Android TV – co to jest, czym różni się od Smart TV i jak można oglądać? - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Android TV – co to jest, czym różni się od Smart TV i jak można oglądać?

Android TV – co to jest, czym różni się od Smart TV i jak można oglądać?

,

Dowiedz się, co to jest Android TV i czym różni się od systemu Smart TV. Wyjaśniamy też, czy trzeba mieć telewizor z tą funkcją, żeby mieć do niej dostęp.

Obecnie telewizja nieustannie się zmienia tak, aby nadążyć za gustami odbiorców. Coraz popularniejsze są serwisy streamingowe, takie jak Netflix, HBO Max, czy też VOD, czyli filmy i seriale na żądanie. Wiele osób ma również do dyspozycji telewizję naziemną DVB-T2.

Android TV – co to jest?

W pogoni za coraz bardziej atrakcyjnymi ofertami telewizyjnymi producenci proponują nowe rozwiązania. Jednym z nich jest Android TV. Jest to nazwa stworzonego przez firmę Google oprogramowania dla nowoczesnych telewizorów. Sprawia on, że telewizory z systemem Smart TV mają jeszcze więcej możliwości. Można na nich na przykład instalować aplikacje w Google Play (np. gry), znane ze smartfonów działających w systemie Android, albo zsynchronizować telefon z telewizorem.

Android TV Box

Aby uzyskać dostęp do zasobów Android TV nie trzeba od razu wymieniać telewizora na nowszy model. Jeśli zależy nam na dostępie do tej usługi, możemy dokupić urządzenie, które to umożliwia, zwane TV Box. Są one dostępne w większości sklepów z elektroniką, można je też zamówić przez internet. Ich ceny oscylują wokół kilkuset złotych.

Smart TV i Android TV – czym się różnią?

W telewizorach ze Smart TV użytkownik może korzystać tylko z oprogramowania znajdującego się w danym urządzeniu, które zainstalował producent. Natomiast w modelach telewizorów z systemem Android masz możliwość pobierać kolejne programy i je instalować – na przykład można pobrać aplikację do telewizji streamingowej. W odróżnieniu od Smart TV urządzenia z Androidem dają też możliwość uruchamiania gier ze smartfona na dużym ekranie.

Czytaj też:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >