Agata Kulesza obchodzi urodziny! Trudne role to jej specjalność - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Agata Kulesza obchodzi urodziny! Trudne role to jej specjalność

Agata Kulesza obchodzi urodziny! Trudne role to jej specjalność

Agata Kulesza to ceniona aktorka. Często widzimy ją w rolach skomplikowanych postaci. Nie ukrywa, że kocha to, co robi. Trzeba przyznać, że robi to naprawdę dobrze. Jej kariera to wiele wspaniałych produkcji, za które otrzymała równie dużo nagród. Dziś Agata Kulesza obchodzi urodziny!

Agata Kulesza urodziła się 27 września 1971 roku. Skończyła 52 lata, a spora część jej życia to aktorstwo. Jej talent docenia zarówno publiczność, jak i krytycy. Role, w które się wciela, często pozostają w naszej pamięci. To, w jaki sposób wciela się w postaci filmowe, powoduje, że ręce same składają się do oklasków. Zapewne nie byłoby jej w miejscu, w którym teraz jest, gdyby nie miłość do aktorstwa. Z tą się wcale nie kryje.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Trudne role, skomplikowane postacie

Agata Kulesza to wspaniała aktorka. Świadczy o tym już fakt, że warszawską Szkołę Teatralną ukończyła z wyróżnieniem. Była związana z Teatrem Dramatycznym w Warszawie. Natomiast od 2011 roku występuje w stołecznym Teatrze Ateneum. Na wielkim ekranie możemy ją oglądać od 1993 roku. To właśnie wtedy zagrała w filmie “Człowiek z…”.

Kiedy zyskała już sporą rozpoznawalność, w 2008 roku wystąpiła w 8. edycji “Tańca z gwiazdami”. Jej partnerem był Stefano Terazzino. Ostatecznie para zwyciężyła program. Za pierwsze miejsce Agata Kulesza otrzymała samochód marki Porsche. Postanowiła przeznaczyć go na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zwycięstwo w tym show spowodowało, że zyskała jeszcze większą popularność. Ta otworzyła jej drogę do poważniejszych produkcji. Reżyserzy zaczęli częściej proponować jej angaż w swoich dziełach.

Zobacz także: Dlaczego Wiesław Drzewicz nienawidził Gargamela? Znamy odpowiedź!

Agata Kulesza kocha swój zawód 

Agata Kulesza zagrała w pokaźnej liczbie filmów. Kiedy jej kariera wystrzeliła, często otrzymywała role, które śmiało można uznać za skomplikowane. W 2010 roku zagrała niezwykle wyrazistą postać w “Skrzydlatych świniach”, a rok później w “Sali samobójców”. Za ten drugi film otrzymała Złotego Kangura, nagrodę australijskich dystrybutorów. Wyróżniono ją również za główną rolę w “Róży”.

Swój niebagatelny wkład włożyła też w oscarową “Idę” Pawła Pawlikowskiego. Doceniło ją wtedy też Stowarzyszenie Krytyków Filmowych Los Angeles. Agata Kulesza ma także na koncie wiele mniejszych i większych nagród. Odznaczono ją, chociażby Srebrnym Medalem “Zasłużony Kulturze Gloria Artis” czy Orderem Odrodzenia Polski.

W 2021 roku odsłoniono jej gwiazdę w łódzkiej Alei Gwiazd. Agata Kulesza mówiła wtedy, jak wielką miłością darzy aktorstwo. Mimo że ta jest trudna, to wynagrodziła jej wszystko z nawiązką.

Kamera widzi we mnie dużo smutku, więc nie gram ozdobników w kinie, tylko skomplikowane role. Myślę, że trochę przez mój wygląd i rodzaj   wrażliwości. Lubię te role, a mój zawód kocham. Zawsze go kochałam, choć on nie zawsze kochał mnie. Teraz jesteśmy w dobrym związku – on mnie nie zdradzi, ja go nie zdradzę i kochamy się nawzajem – mówiła Kulesza podczas odsłonięcia gwiazdy.

Zobacz także: To ona śpiewała „You’re the One that I Want”. Olivia Newton-John zdobyła sławę dzięki „Grease”

Wywiady z największymi gwiazdami usłyszysz codziennie o 22:00 w Radiu Pogoda. Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >