To ona śpiewała „You’re the One that I Want”. Olivia Newton-John zdobyła sławę dzięki „Grease” - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » To ona śpiewała „You’re the One that I Want”. Olivia Newton-John zdobyła sławę dzięki „Grease”

To ona śpiewała „You’re the One that I Want”. Olivia Newton-John zdobyła sławę dzięki „Grease”

Choć jako dziecko chciała zostać weterynarzem, wybrała karierę artystyczną. Największą sławę przyniosła jej rola w ekranizacji kultowego musicalu „Grease”. 26 września mija siedemdziesiąta piąta rocznica urodzin Olivii Newton-John.

,

Olivia Newton-John była piosenkarką, autorką tekstów oraz aktorką. Urodziła się w Cambridge w Wielkiej Brytanii 26 września 1948 roku. Z uwagi na pracę ojca w wieku sześciu lat wraz z rodziną wyemigrowała do Australii. Już jako nastolatka razem z trzema koleżankami z klasy założyła pierwszy zespół, z którym występowała w kafejce swojego szwagra.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Talent aktorski Olivii Newton-John odkryto w szkole średniej. Przyszła gwiazda zagrała Lady Mary Lasenby w sztuce „The Admirable Crichton”. Jako siedemnastolatka została zwyciężczynią australijskiego konkursu talentów w programie „Sing, Sing, Sing”, co zapewniło jej bilet do Wielkiej Brytanii. Tam artystka nagrała swój pierwszy singiel, „Till You Say You’ll Be Mine”.

Droga do sławy

Kariera Olivii Newton-John szybko nabrała rozpędu. Pierwszy album gwiazdy, „If Not for You” , ukazał się w 1971 roku. Trzy lata później artystka zdobyła swoją pierwszą Nagrodę Grammy w kategorii Najlepsze żeńskie wokalne wykonanie – country. W tym samym roku piosenkarka reprezentowała Wielką Brytanię podczas 19. Konkursu Piosenki Eurowizji. Olivia Newton-John zajęła czwarte miejsce, przegrywając między innymi z legendarną grupą ABBA, która zwyciężyła konkurs.

Zobacz także: Ten album zmienił bieg jej kariery. Cher wyda reedycję kultowego krążka

Olivia Newton-John w „Grease”

Olivia Newton-John zdobyła największą popularność dzięki kreacji Sandy Olsson, w którą wcieliła się w słynnym musicalu „Grease”. U jej boku wystąpił John Travolta, odtwórca roli Danny’ego Zuko. To w tym filmie gwiazda zaśpiewała przeboje „You’re the One That I Want”, „Hopelessly Devoted to You” i „Summer Nights”. Album ze ścieżką dźwiękową produkcji był drugim najlepiej sprzedającym się krążkiem 1978 roku w Stanach Zjednoczonych, a dwa pochodzące z niego utwory były nominowane do Złotego Globu.

Zobacz także: The Rolling Stones od tego utworu wzięli swoją nazwę. Teraz wydadzą jego cover

U schyłku życia

Olivia Newton-John trzykrotnie chorowała na raka piersi. Gwiazda przegrała walkę z nowotworem 8 sierpnia 2022 roku. Od momentu, kiedy zdiagnozowano u niej chorobę, artystka podjęła działalność na rzecz uświadamiania kobiet w temacie profilaktyki i leczenia raka. Aktorka pozostawiła po sobie fundację swojego imienia, zajmującą się wspieraniem osób chorujących na nowotwory.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >