25 września. Imieniny, święta, urodziny gwiazd, nietypowe okazje [25.09.2023] - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » 25 września. Imieniny, święta, urodziny gwiazd, nietypowe okazje [25.09.2023]

25 września. Imieniny, święta, urodziny gwiazd, nietypowe okazje [25.09.2023]

Dowiedz się, jakie typowe i nietypowe święta można dzisiaj obchodzić oraz kto ma imieniny 25 września. Wyjaśniamy, co można świętować tego dnia, jeśli tylko się bardzo chce.

,

Wczoraj obchodziliśmy między innymi Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego, Światowy Dzień Rzek a także Dzień Stylistów Rzęs. Sprawdź, co można celebrować dzisiaj, jeśli naprawdę się postaramy i głęboko poszperamy w kalendarzu.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Zobacz także: Przepis na zupę borowikową. Smaki jesieni, których musisz spróbować!

Kto dziś obchodzi imieniny?

Imieniny dzisiaj obchodzą: Aurelia, Kleofas oraz Ermenfryd, Ermenfryda, Firmin, Franciszek, Galfryd, Gaspar, Kamil, Herkulan, Irmfryd, Irmfryda, Minigniew, Piotr, Rufus, Świętopełk, Wawrzyniec, Wincenty, Władysław, Władysława, Włodzimir, Włodzimira, Włodzisław.

Zobacz także: Przepis na bryzol z pieczarkami i cebulą. To kultowe danie było hitem PRL!

Tego dnia urodzili się: Catherine Zeta-Jones (walijska aktorka, laureatka Oscara), Will Smith (amerykański aktor, producent filmowy i raper), Michael Douglas (amerykański aktor i producent filmowy), Janusz Majer (polski alpinista, himalaista i podróżnik) , a także Pedro Almodóvar Caballero (hiszpański reżyser i scenarzysta filmowy) i Andrzej Stasiuk (polski prozaik, poeta, dramaturg, eseista, publicysta i wydawca).

25 września – jakie święto niecodzienne?

Każdego roku 25 września obchodzimy Światowy Dzień Farmaceuty. Z przedstawicielami tego zawodu chyba każdy z nas spotkał się i to nie raz. To dzięki ich wiedzy i umiejętnościom możemy dbać odpowiednio o nasze zdrowie i samopoczucie. Każdego dnia służą radą i pomocą dziesiątkom tysięcy pacjentów na całym świecie. Warto zatem pamiętać o farmaceutach w dniu ich święta!

Zobacz także: Kiedy pełnia Księżyca? Kalendarz księżycowy na 2024 rok

25 września – Dzień Budowlańca

Tradycja tego święta ma długie tradycje i sięga czasów przedwojennych. W Polsce każdorocznie 25 września w Warszawie odbywają się obchody z okazji Dnia Budowlańca, w których udział biorą przedstawiciele branży, władz państwowych, samorządów oraz instytucji naukowych.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Tagi

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >