21 marca: imieniny i święta typowe i nietypowe. Sprawdź, co świętować - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » 21 marca: imieniny i święta typowe i nietypowe. Sprawdź, co świętować

21 marca: imieniny i święta typowe i nietypowe. Sprawdź, co świętować

,

Dowiedz się, jakie typowe i nietypowe święta można dzisiaj obchodzić oraz kto ma imieniny 21 marca. Wyjaśniamy, co można świętować tego dnia, jeśli tylko się bardzo chce.

Dziś możemy się cieszyć nie tylko z tego, że zaczyna się wiosna (bo właśnie dzisiaj jest pierwszy dzień wiosny kalendarzowej). Sprawdź, co można świętować dzisiaj, jeśli naprawdę się postaramy i głęboko poszperamy w kalendarzu.

Kto dziś obchodzi imieniny?

Z tradycyjnych dni, które można celebrować, najpierw wymieńmy te najbardziej oczywiste. Imieniny dzisiaj obchodzą: Benedykta, Filemon, Filemona, Klemencja, Lubomir, Ludomir, Ludomira, Mikołaj, Pafnucy, Serapion i Teodul.

Zobacz: Kiedy jest prima aprilis? [Sprawdź!]

21 marca – kalendarz świąt nietypowych

Nie każdy wie, że 21 marca obchodzimy… Światowy Dzień Poezji. Ma on na celu promocję tej wzniosłej sztuki, jak również wspieranie nauki tworzenia poezji, literatury, działalności wydawniczej i ogólnie: czytania. To święto ustanowiono podczas 30. Zgromadzenia Generalnego UNESCO w Paryżu w 1999 roku. Dzień Poezji to okazja do uhonorowania poetów z całego świata oraz podtrzymywania miłości do tej sztuki we wszystkich krajach.

Sprawdź: Najlepsze życzenia na imieniny

Poza tym:

  • 21 marca wypada też Dzień Wagarowicza. To ulubione święto uczniów, ponieważ tego dnia w większości szkół wagary traktowane są z większą niż zwykle pobłażliwością. W to wypadające w pierwszy dzień wiosny kalendarzowej nieformalne święto uczniowie często przebierają się w ciekawe stroje, organizują różne wydarzenia albo wspólnie udają się na topienie Marzanny.
  • Tego samego dnia jest Światowy Dzień Wermutu. Idealny dzień dla tych, którzy chcą uhonorować ten niezwykły trunek, tak popularny podczas spotkań towarzyskich oraz docenić ciężką pracę jego twórców, którzy na co dzień muszą ostro rywalizować ze znacznie potężniejszymi „firmami”, jakimi są piwo czy wino;
  • 21 marca ma miejsce Dzień Zdrowych Tłuszczów. Wbrew pozorom nie każdy tłuszcz jest zły. Co więcej – bez niektórych tłuszczów ciężko wyobrazić sobie zdrowe życie. I to właśnie ich promocję ma na celu to święto. Poświęć chwilę na przestudiowanie informacji na temat wszelkiego rodzaju tłuszczów i bądź bardziej świadomy tego, co spożywasz.
  • Dziś świętować można też Dzień Dumy Slytherin. Coś dla miłośników Harry’ego pottera. Slytherin był jednym z czterech domów w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Założył go Salazar Slytherin. W końcu nie tylko sam Harry Potter może mieć oddanych fanów, prawda?
  • Oprócz tego jest również Międzynarodowy Dzień Lasów. O ogromnym znaczeniu drzew dla klimatu naszej planety nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Jednak, by promować ochronę leśnych ekosystemów Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło 21 marca Międzynarodowym Dniem Lasów. Ma to na celu edukowanie społeczeństw i ludzi o tym, jak ważne jest powstrzymanie deforestacji i ochrona drzew. Jeśli więc już założyłeś rodzinę i zbudowałeś dom, to posadź też drzewo – dziś jest ku temu świetna okazja. A zresztą, drzewo możesz też posadzić, nawet jeśli nie zbudowałeś domu ani nie założyłeś rodziny.

Szukasz chwili wytchnienia? Zrób sobie przerwę i włącz Radio Pogoda!

Czytaj też:

Komentarze

Jedna odpowiedź do „21 marca: imieniny i święta typowe i nietypowe. Sprawdź, co świętować”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >