2 sierpnia: imieniny i święta typowe i nietypowe - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » 2 sierpnia: imieniny i święta typowe i nietypowe

2 sierpnia: imieniny i święta typowe i nietypowe

Dowiedz się, jakie typowe i nietypowe święta można dzisiaj obchodzić oraz kto ma imieniny 2 sierpnia. Wyjaśniamy, co można świętować tego dnia, jeśli tylko się bardzo chce.

Wczoraj obchodziliśmy między innymi: Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego, Dzień Przyjaciółek, Dzień Domowego Ciasta. Sprawdź, co można celebrować dzisiaj, jeśli naprawdę się postaramy i głęboko poszperamy w kalendarzu.

Kto dziś obchodzi imieniny?

Imieniny dzisiaj obchodzą: Alfreda, Euzebiusz, Gustaw, Eliasz, Karina, Maksym, Maria, Rutyliusz, Stefan, Świętosław i Teodota.

2 sierpnia – jakie święto niecodzienne?

Co roku 2 sierpnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zagładzie Romów i Sinti. Upamiętnia on cierpienie i śmierć setek tysięcy Romów, ofiar romskiego Holocaustu w Europie. Tego dnia odbywają się spotkania przedstawicieli Romów z reprezentantami rządów państw Europy, aby uczcić pamięć poległych Romów. W nocy z 2 na 3 sierpnia 1944 roku Niemcy zgładzili w komorach gazowych Birkenau 2897 romskich dzieci, kobiet i mężczyzn. Ogółem w Auschwitz zginęło ponad 20 tysięcy Romów spośród około 23 tysięcy deportowanych z 14 krajów. Głównym organizatorem obchodów jest Stowarzyszenie Romów w Polsce.
Poza tym:

  • Macedonia obchodzi 2 sierpnia Święto Niepodległości Republiki Macedońskiej, a Kostaryka – Święto Matki Boskiej Anielskiej (Virgen de los Angeles), zwanej także Czarną Dziewicą (La Negrita), patronki Kostaryki.
  • Każdego roku w pierwszy wtorek sierpnia, w tym roku 2 sierpnia, Stany Zjednoczone i Kanada obchodzą National Night Out. Święto to ma na celu wzmocnienie relacji między lokalnymi społecznościami, aby uczynić miejsca, w których mieszkają, bezpieczniejszymi. Tak by każdy mógł bez strachu wychodzić lub wracać do domu wieczorem czy w nocy. Uczestniczą w nim mieszkańcy, organizacje oraz lokalna policja i przedstawiają wspólnie tworzone programy, takie jak straż sąsiedzka, straż miejska czy programy zapobiegania narkotykom.
  • 2 sierpnia możemy też świętować Dzień Kolorowanki (Coloring Book Day). Dawno minęły czasy, kiedy kolorowanki były przeznaczone tylko dla dzieci. Tego dnia każdy, niezależnie od wieku, może wziąć kolorowankę i kredki i zatracić się w kreatywnym kolorowaniu. Okazuje się, że kolorowanie daje wiele korzyści dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Skupienie się na kolorowaniu może być doskonałym relaksem, a także rodzajem medytacji.

Szukasz chwili wytchnienia? Zrób sobie przerwę i włącz Radio Pogoda!

Uwaga! Dla wszystkich naszych Czytelników mamy coś naprawdę wyjątkowego. Przygotowaliśmy niezwykle ciekawe quizy z różnych kategorii. Największą niespodzianką jest to, że po rozwiązaniu quizu jest szansa na wygranie nawet 90 tys. złotych! Kliknij i sprawdź.

Czytaj też:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >