11 lipca: imieniny i święta typowe i nietypowe - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » 11 lipca: imieniny i święta typowe i nietypowe

11 lipca: imieniny i święta typowe i nietypowe

Dowiedz się, jakie typowe i nietypowe święta można dzisiaj obchodzić oraz kto ma imieniny 11 lipca. Wyjaśniamy, co można świętować tego dnia, jeśli tylko się bardzo chce.

Wczoraj obchodziliśmy: Dzień Kociąt, Dzień Pikniku Pluszowego Misia, dzień „Nie nadepnij na pszczołę” (Don’t Step On A Bee Day). Sprawdź, co można celebrować dzisiaj, jeśli naprawdę się postaramy i głęboko poszperamy w kalendarzu.

Kto dziś ma imieniny?

Imieniny dzisiaj obchodzą: Benedykt, Jan, Kalina, Olga, Pelagia, Pelagiusz, Pius, Placyd, Sabin, Siepraw, Wyszesława, Zybart, Zybert, Zybracht i Zygbert.

11 lipca – jakie święto niecodzienne?

11 lipca wypada Światowy Dzień Ludności (World Population Day). Zostało ono ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w rocznicę tzw. Dnia Pięciu Miliardów, kiedy to liczba ludności świata osiągnęła pięć miliardów, co miało miejsce 11 lipca 1987 roku. Obchody tego dnia mają na celu zwrócenie uwagi opinii publicznej na problemy, które towarzyszą rosnącej globalnej populacji. Przeludnienie to kluczowa kwestia, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że światowe zasoby wyczerpują się w niezrównoważonym tempie. Podkreśla się wpływ przeludnienia na rozwój i przyrodę, m.in. ryzyko masowego głodu, wpływ na jakość życia, potencjalny upadek ekologiczny, globalne ocieplenie i przekroczenie nośności Ziemi. Średnia długość życia cały czas rośnie. Obecnie populacja świata rośnie o blisko 83 miliony osób rocznie. Wprawdzie światowy wskaźnik urodzeń spadł od lat 60. XX wieku, ale wzrosła średnia długość życia ludzi na Ziemi – w 2000 roku było to 67 lat, w 2015 roku – 71 lat, a przewiduje się, że do roku 2050 przewidywana długość życia będzie wynosiła 77 lat.

Oprócz tego 11 lipca świętować można jeszcze:

  • Dzień Pocieszania Samotnych, który ma na celu pokrzepienie na duchu osób, które czują się samotne – niezależnie od tego czy to ktoś bliski, członek rodziny, sąsiad lub znajomy. Jeśli więc znasz samotną osobę, to ten dzień jest dobrą okazją do wykazania się przyjacielskim podejściem do innych osób.
  • Dzień Muffinów z Borówkami – każdy dzień jest dobrą okazją do sięgnięcia po ten przysmak, jednak ten może nam ułatwić i usprawiedliwić złamanie diety.

Szukasz chwili wytchnienia? Zrób sobie przerwę i włącz Radio Pogoda!

Uwaga! Dla wszystkich naszych Czytelników mamy coś naprawdę wyjątkowego. Przygotowaliśmy niezwykle ciekawe quizy z różnych kategorii. Największą niespodzianką jest to, że po rozwiązaniu quizu jest szansa na wygranie nawet 60 tys. złotych! Kliknij i sprawdź.

Czytaj też:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >