Zmarł piosenkarz country Charlie Robison. Od 5 lat nie mógł śpiewać - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Zmarł piosenkarz country Charlie Robison. Od 5 lat nie mógł śpiewać

Zmarł piosenkarz country Charlie Robison. Od 5 lat nie mógł śpiewać

Nie żyje znany i lubiany muzyk country – Charlie Robison. Wokalista miał 59 lat. Przed laty przeszedł zabieg, który uniemożliwił mu dalszą karierę.

,

Nie żyje Charlie Robison. Wokalista country odszedł w miniony weekend, a ostatnie chwile życia spędził w szpitalu w San Antonio. Przyczyną śmierci muzyka było zatrzymanie akcji serca i inne powikłania zdrowotne.

Zobacz także: Była gwiazdą estrady lat 80. Co robi dziś Danuta Mizgalska?

Zmarł Charlie Robinson, znany muzyk country

Siostra artysty, Robyn Ludwick, zamieściła w mediach społecznościowych chwytający za serce wpis. Poinformowała w nim o odejściu ukochanego brata oraz zwróciła się do osób, które poruszyła śmierć Robinsona, ze wzruszającą prośbą.

Dziś moje serce zostało złamane w najgłębszy, nieodwracalny sposób. Mój starszy brat Charlie zmarł w ramionach swoich bliskich. Proszę, włączcie muzykę znowu Charliego Robisona. Chciałby, żeby tak było – napisała.

Tragiczną informację potwierdziła druga żona Charliego — Kristen Robison. Jak podkreśliła, jej ukochany odszedł z tego świata, otoczony rodziną i przyjaciółmi. Poprosiła o modlitwy za nią i pozostałych bliskich zmarłego, którzy przechodzą teraz przez koszmar żałoby.

Z ciężkim sercem dzielę się wiadomością, że mój mąż Charlie Robison zmarł w otoczeniu rodziny i przyjaciół. Moje serce jest złamane. Proszę o modlitwę za mnie, nasze dzieci i naszą rodzinę – poinformowała na Facebooku żona muzyka.

Zobacz także: Napisała „Plastusiowy pamiętnik”. Bohaterowie Marii Kownackiej czarują do dziś

Zobacz także: Kto zagra słynną polską „femme fatal”? „Chłopi” niebawem w kinach!

Artysta odszedł w wieku 59 lat

Kariera Charliego Robisona rozpoczęła się pod koniec lat 80. Grał wówczas w kilku lokalnych grupach z Austin: Two Hoots, a także Holler. Nastęnie założył własny zespół – Millionaire Playboys. Do największych przebojów artysty należą takie hity jak: „El Cerrito Place”, „My Hometown”, a także „New Year’s Day”. Najpopularniejszymi albumami muzyka były „Life of the Party” oraz „Good Times”.

Piosenki muzyka pojawiały się na listach przebojów do czasu przebytego przez niego zabiegu medycznego – operacji gardła. Miał on miejsce w 2018 roku i nie obyło się bez komplikacji. Artysta musiał zawiesić muzyczną karierę i przestał śpiewać.

Dlatego z bardzo ciężkim sercem oficjalnie odchodzę ze sceny i studia – wyjawił wówczas na Facebooku.

Charlie Robison był jurorem reality show „Nashville Star”, programu emitowanego przez USA Network. Format produkcji polegał na rywalizacji uczestników show o kontrakty nagraniowe muzyki country.

Muzyka opłakują zrozpaczona żona — Kristen Robison, a także czworo dzieci i pasierbów. Pierwsza żona artysty, Emily Strayer była założycielką znanej grupy country The Chicks. Mieli razem troje pociech.

Zobacz także: Była wielką gwiazdą grupy ABBA. Agnetha Faltskog wydaje solową płytę!

Poznaj historie największych gwiazd muzyki w audycji Aleja Sław Radia Pogoda w każdy weekend od 14:00.

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >