Była gwiazdą estrady lat 80. Co robi dziś Danuta Mizgalska? - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Była gwiazdą estrady lat 80. Co robi dziś Danuta Mizgalska?

Była gwiazdą estrady lat 80. Co robi dziś Danuta Mizgalska?

Danuta Mizgalska wylansowała takie przeboje jak „Jestem Twoją Lady”, „Dziewczyna taka jak ja” czy „Casablanka”. W latach 70. artystka zaczęła pojawiać się na wielu scenach estradowych. Jej burzliwa kariera nie była usłana różami.

,

Debiutowała na deskach poznańskiej „Sceny na Piętrze”, a jej pierwsza piosenka „Nasz uśmiech losu” z 1978 roku błyskawicznie stała się przebojem audycji „Lata z Radiem”. Nagrała wiele teledysków dla uwielbianego wówczas Telewizyjnego Koncertu Życzeń. Warto wspomnieć, że największych przebojów Danuty Mizgalskiej można słuchać na antenie Radio Pogoda.    

Zobacz także: Była wielką gwiazdą grupy ABBA. Agnetha Faltskog wydaje solową płytę!

Pod koniec lat 90., musiała przerwać swoją działalność estradową. Powrót do koncertowania utrudnił jej stan wojenny. W wywiadzie dla „Angory” wokalistka wspomina:

Rynek nie był łatwy. Udało mi się nagrać piosenkę „Okruchy wspomnień”, która stała się przebojem, ale nie było możliwości przedstawienia jej publiczności na żywo, bo nie było koncertów. Wielu artystów wyjechało z kraju, ja też postanowiłam wyjechać.

Dalekie podróże

„Tu jest twoje miejsce, tu jest twój dom”. Właśnie takie słowa padają w utworze dobrze znanym przez pokolenia Polaków. Niewiele osób jednak wie, że „Casablanka” powstała w nietypowych okolicznościach.

Zobacz także: Napisała „Plastusiowy pamiętnik”. Bohaterowie Marii Kownackiej czarują do dziś

Danuta Mizgalska podróżowała w dalekie zakątki. Szczególne wrażenie wywarła na niej Japonia. Zachwycała się egzotycznymi ogrodami, gorącymi źródłami i bajecznymi kimonami.

Wokalistka wyznaje na łamach „Życia na gorąco”, że mogłaby zostać w Tokio na stałe, gdyby nie tęsknota za ojczyzną i rodziną. Po powrocie do kraju stworzyła „Casablankę” we współpracy z kompozytorem, Andrzejem Mikołajczakiem oraz autorami tekstu: Anną Stark i Andrzejem Sobczakiem.

Koncert w stolicy polskiej piosenki

W 1991 roku piosenkarka otrzymała zaproszenie na Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Wbrew pozorom właśnie to wydarzenie przyczyniło się do kolejnej przerwy w działalności estradowej Danuty Mizgalskiej. Występ był udany, lecz Danuta Mizgalska nie otrzymała po nim kolejnych propozycji koncertowych. Jak podkreśla artystka, był to dla niej znak, że powinna zakończyć karierę.

13-letnia przerwa od śpiewu

Latem 2011 Danuta Mizgalska za namową przyjaciół zdecydowała się zagrać koncert w Warszawie. Wielki powrót artystki ucieszył wielu miłośników jej twórczości. Nagrała dwie nowe piosenki: „Żart” oraz „Co mnie czeka”. W życiu piosenkarki pojawiła się kolejna przeszkoda utrudniająca koncertowanie. Była zmuszona przerwać trasę po Kanadzie ze względu na pandemię. Obecnie Danuta Mizgalska występuje sporadycznie, ale nie planuje oficjalnego zakończenia działalności muzycznej.

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >