Wakacje w tych miejscach to zły pomysł. Okropne prognozy
Strona główna » Wakacje w tych miejscach to zły pomysł. Okropne prognozy

Wakacje w tych miejscach to zły pomysł. Okropne prognozy

,

Lada dzień, a rozpocznie się sezon urlopowy! Gdzie pojechać na wakacje? Jak co roku są kierunki, które z różnych względów będą przez urlopowiczów najchętniej wybierane. Zwykle liczy się dla nich dobra pogoda, ale niestety, coraz częściej jest ona coraz mniej przewidywalna.

Coraz częściej zdarza się, że miejsca, które zawsze kojarzyły się z ciepłem i słońcem okazują się deszczowe i chłodne. W tym roku na to zanosi się w lubianym przez turystów rejonie Europy. Południe Europy to rejon, w którym latem zwykle dominują długotrwałe słoneczne wyże. Nic dziwnego, że mając ochotę na wypoczynek w cieple i promieniach słońca, wybieramy się właśnie tam. Niestety, synoptycy nie mają tym razem dobrych wieści.

Zobacz także: Nie jedzcie tych produktów! GIS ostrzega przed groźnym składnikiem

Pogoda na Południu Europy

Pogoda wprost stanęła na głowie, a blokady cyrkulacji strefowej sprawiają, że kiedy u nas jest słonecznie i sucho, to południe Europy nawiedzają fale deszczu. Konsekwencją wysokich opadów są powodzie, które obecnie nawiedzają Hiszpanię, Włochy oraz kraje bałkańskie.

Już teraz dla południa Europy zapowiadane są kolejne fale opadów. W czerwcu opady mają być jeszcze bardziej intensywne niż zazwyczaj. Prognoza pogody dla południa Europy nie napawa optymizmem.

Zobacz także: Światło niebieskie bardziej szkodzi starszym organizmom

Niestety ci, którzy swój urlop na południu Europy planowali w lipcu i sierpniu, także mają powody do niepokoju. Meteorolodzy podobny scenariusz pogodowy przewidują także w tych miesiącach. Poza deszczem, często spotykane będą burze, a aura nie będzie sprzyjająca dla wypoczynku, szczególnie dla tych osób, które preferują pogodę suchą, ciepłą i słoneczną.

Synoptycy nie mają wątpliwości

Ten sezon wakacyjny szczególnie nie będzie dla nich korzystny. Synoptycy cały czas podkreślają, że południe Europy doświadczać będzie intensywnych opadów z możliwymi podtopieniami i powodziami.

Te niekorzystne prognozy sugerują, że planowanie wyjazdu do krajów południowej Europy warto dobrze przemyśleć i na bieżąco reagować na informacje meteorologów, by złe warunki pogodowe nie popsuły nam wypoczynku.

Zobacz także: Czy owoce i warzywa w puszkach są równie zdrowe jak świeże?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >