W tym słynnym aktorze Anna Jantar zakochała się po uszy. To nie mogło się udać! - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » W tym słynnym aktorze Anna Jantar zakochała się po uszy. To nie mogło się udać!

W tym słynnym aktorze Anna Jantar zakochała się po uszy. To nie mogło się udać!

Relacje między tą dwójką można było nazwać prawdziwym oddaniem i bezwarunkową miłością. Zaledwie chwilę po debiucie Anny Jantar na polskiej scenie muzycznej serce piosenkarki skradł młody aktor. Niewielu wiedziało, że byli sobie tak bliscy.  

W utworze pod nazwą “Gdzie są dzisiaj tamci ludzie” dostrzec możemy szczere wyznanie “Bursztynowej Dziewczyny”. Czujne ucho wychwyci, że w tekście pada nazwisko znanego aktora. W ostatniej zwrotce o gitarzyście Anna Jantar wspomina… Daniela Olbrychskiego! “Koleżanki zazdrościły mi/ Zgrabny był tak prawie jak Olbrychski”. Zdradzamy, to nie był przypadek.  

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! 

Posłuchajcie sami! 

Festiwal w Opolu w 1973 roku 

Anna Jantar była jedną z uczestniczek 11. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Zaśpiewała wówczas solowy przebój “Najtrudniejszy pierwszy krok”. Chociaż były to dopiero początki jej kariery, konkursowy występ szybko zapewnił “Bursztynowej Dziewczynie” ogólnopolską rozpoznawalność, a jej nazwisko zaczęło pojawiać się wszędzie. Niewielu wie, że to wydarzenie było dla artystki ważne jeszcze z jednego względu! 

Zobacz także: Minęły ponad dwie dekady od premiery. „Och, Karol” nadal wzbudza kontrowersje 

Wokalistka jeszcze jako piętnastolatka była ogromną miłośniczką filmów z udziałem Daniela Olbrychskiego. Pierwszy raz na wielkim ekranie zobaczyła go w “Popiołach” Andrzeja Wajdy. Film niemal od razu stał się ulubioną produkcją Anny Jantar. Jak wielkie było jej zdziwienie, kiedy ujrzała swojego największego idola u progu swoich drzwi. 

I nagle w życiu Anny Jantar zjawił się… On!

Artyści poznali się tuż po debiucie Anny Jantar. Piosenkarka wraz z mężem – Jarosławem Kukulskim – przeprowadziła się z Poznania do stolicy. Nagle do warszawskiego mieszkania zapukał Daniel Olbrychski. Aktor zjawił się nie bez przyczyny, odwiedził kompozytora w sprawie zawodowej. 

To wydarzenie było dopiero początkiem wieloletniej przyjaźni. Przy okazji pierwszego spotkania Anna Jantar zapytała dwudziestoośmioletniego aktora o jej szanse w świecie filmu. Jak podaje pomponik.pl, Daniel Olbrychski po latach zdradził: “Powiedziałem jej, że dziewczyna taka jak ona może być, kimkolwiek zechce i zawsze odniesie sukces”. 

Zobacz także: Zamieszanie wokół grobu Emiliana Kamińskiego. Powstaje tam coś wyjątkowego 

Anna Jantar i Daniel Olbrychski nie ukrywali wzajemnej sympatii. Co prawda, zdarzało się im flirtować, jednak nigdy nie przekroczyli ostatecznej granicy, która pchnęłaby ich w stronę romansu. Łączyła ich przede wszystkim wyjątkowa więź i wzajemny podziw. Jedna z przyjaciółek piosenkarki wyjawiła “Dobremu Tygodniowi”: 

 W Olbrychskim podkochiwała się skrycie, ale jego Kmicica wielbiła całym sercem.  

Pogrzeb „Bursztynowej Dziewczyny” na Cmentarzu Wawrzyszewskim

27 grudnia 1979 roku piosenkarka wyleciała do Stanów Zjednoczonych. Anna Jantar zagrała ostatni koncert w marcu w klubie polonijnym “Zodiac” w New Jersey. Dwa dni później była już w drodze powrotnej do kraju. Niestety przy podejściu do lądowania doszło do katastrofy.  

Zobacz także: Bercik rozśmieszał w “Świętej wojnie”. Teraz Krzysztof Hanke marzy o jednym 

Na ceremonii pożegnalnej znanej piosenkarki nie mogło zabraknąć Daniela Olbrychskiego. Aktor wygłosił na niej mowę rozdzierającą serce: „Nie mówię, żegnaj. Mówię: do zobaczenia”.  

Czy lubisz twórczość Anny Jantar?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! 

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >