Minęły ponad dwie dekady od premiery. "Och, Karol" nadal wzbudza kontrowersje - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Minęły ponad dwie dekady od premiery. „Och, Karol” nadal wzbudza kontrowersje

Minęły ponad dwie dekady od premiery. „Och, Karol” nadal wzbudza kontrowersje

Czy przed kobietami nie ma ucieczki? Odpowiedź na to pytanie na własnej skórze poznał tytułowy bohater komedii Romana Załuskiego. Oficjalna premiera “Och, Karol” odbyła się ponad dwie dekady temu. W tym świecie mężczyzna, któremu z łatwością przychodzą zdrady, nie poniósł żadnych konsekwencji… prawie. 

Och, Karol” to kultowa już produkcja Romana Załuskiego. Scenariusz przygotowany przez Ilonę Łepkowską do dziś wzbudza wiele emocji. Oficjalna premiera filmu odbyła się 21 października 1985 roku.

Fabuła okazała się zarówno niekonwencjonalna, jak i wyjątkowo kontrowersyjna. Komedia, czasami nawet określana komedią erotyczną, została okrzyknięta mianem najniegrzeczniejszego filmu w czasach PRL-u.  

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! 

Oficjalna premiera „Och, Karol”

Na wielkim ekranie nie zabrakło nagości ani namiętnych scen. W produkcji udział wzięli najsłynniejsi aktorzy swojego pokolenia. Tytułowego amanta zagrał Jan Piechociński, a jego filmową żoną została Maria, czyli Danuta Kowalska. W role kochanek wcieliły się: Dorota Kamińska (Wanda), Marta Klubowicz (Paulina) oraz Jolanta Nowak (Irena). Co ciekawe, epizodycznie pojawiła się także piosenkarka Urszula. Posłuchaj piosenki tytułowej!

Zobacz także: Quiz. Na podstawie jakiej książki jest ten film? 6/10 to sukces!

Słodka zemsta kochanek

Popularnego film opowiada historię żonatego architekta, który swoje życie dzieli pośród cztery kobiety. Wieczorami odwiedza seksowną Irenę. W pracy romansuje z Pauliną, a ponadto szczególnie interesuje się Wandą. Pewnego razu wraca do domu, gdzie spotyka żonę oraz… wszystkie trzy kochanki

Zobacz także: Marzena Kipiel-Sztuka wiele w życiu przeszła. Tragedia za tragedią!

Ostatecznie bohater spełnia swoje najskrytsze pragnienia. Kobiety troszczą się o mężczyznę i są hojne w swojej miłości. Jednak każda bajka szybko się kończy, a marzenia potrafią zamienić się w największe koszmary

Jeden z Internautów zaznacza, że kino PRL-u było wyjątkowe. Podkreśla: 

Klasyka kina PRL (…). Jestem fanem polskiej kinematografii lat ’80-’90. To moja młodość, dlatego wielkim sentymentem darzę takie tytuły. Fajny pomysł, dobrze zagrane, piękne polskie aktorki, Piechociński z bajerą. 

„Żadnych sposobów. Ja tylko naprawdę lubię kobiety”

Po wielu latach od premiery powstała odświeżona wersja komedii. W „Och, Karol 2” tytułowego bohatera zagrał Piotr Adamczyk.

W komedii jako pierwszoplanowe postaci pojawiają się również Anna Mucha, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Małgorzata Socha, Katarzyna Zielińska, Katarzyna Glinka oraz Małgorzata Foremniak. Czujne oko dostrzeże, że w produkcji pojawia się nie kto inny, jak Jan Piechociński, którego – o ironio – obsadzono w roli księdza

https://www.facebook.com/chochlikkulturalny/photos/a.1729722687246275/2230159760535896?locale=pl_PL

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! 

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >