To ona zmieniła oblicze polskiej mody. Grażyna Hase jest jedyna w swoim rodzaju - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » To ona zmieniła oblicze polskiej mody. Grażyna Hase jest jedyna w swoim rodzaju

To ona zmieniła oblicze polskiej mody. Grażyna Hase jest jedyna w swoim rodzaju

Grażyna Hase to artystka, która raz na zawsze zmieniła oblicze polskich ulic. Wpływ, jaki wywarła na rodzimą modę, jest tak wielki, że pokłosie działań projektantki możemy zaobserwować do dziś. W rozmowie z Anną Stachowską opowiedziała o początkach swojej fascynującej przygody.

,

Grażyna Hase jest prawdziwą ikoną mody. Dobitnie świadczy o tym fakt, że jej imię i nazwisko znają nie tylko mieszkańcy Polski, lecz także — krajów ościennych. Co ciekawe, swoją przygodę ze światem projektowania zaczęła w roli modelki.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! 

Grażyna Hase, czyli współczesna kobieta renesansu

Słynna projektantka mody gościła w programie „Gość Radia Pogoda”. W rozmowie z Anną Stachowską opowiedziała nie tylko o swojej dawnej, ale i obecnej działalności. Współcześnie Grażyna Hase m.in. prowadzi własną galerię sztuki.

Zobacz także: Natalia Niemen odziedziczyła talent po ojcu. Tak planuje uczcić jego pamięć

Co ciekawe, Hase podkreśla, że nie „urodziła się” projektantką, wręcz przeciwnie, bardzo późno doszła do wniosku, że to jej prawdziwe powołanie. Do samego świata mody — jako modelka — też trafiła przez całkowity przypadek. Co dokładnie się stało?

Ktoś oczekuje, że ja powiem, że ja lalki ubierałam, że co, że w ogóle „urodziłam się” projektantką. Nie urodziłam się projektantką, bardzo późno weszłam w ten zawód. (…) Modelką byłam też przez przypadek. (…) Zofia Kozicka (…) poszukiwała młodej nastolatki, chociaż już taką młodą nastolatką nie byłam. (…) Miała być blondynka i miała tam prawda mieć jakieś „cechy takie Polki”.

Zobacz także: Tadeusz Drozda gościem Radia Pogoda. Tak satyryk wspomina studia

Grażyna Hase jest jedną z najwybitniejszych polskich projektantek mody (fot. Andrzej Wiernicki/East News)

Ponieważ Grażyna Hase jest wyjątkowo atrakcyjną kobietą — a do tego odznaczającą się słowiańską urodą — okazała się idealną kandydatką do tego zadania. Wyjazd do Budapesztu okazał się przełomowym momentem w życiu przyszłej projektantki. Ogromne wrażenie zrobiło na niej m.in. wykorzystanie w pokazie mody muzyki.

Był to Budapeszt i międzynarodowe rewia mody, gdzie ileś tam domów mody zagranicznych, (…) na Wyspie Małgorzaty w ogrodach. No cudownie było tam! (…) Wokół wybiegu również był zespół, jakieś taki jazz band z dyrygentem — to się rzadko zdarza — wspominała Grażyna Hase.

Zobacz także: Anna Nehrebecka bała się o życie. Przeżyła chwile grozy za granicą

Pokaz mody w połączeniu z jazzem wywarł tak głęboki wpływ na artystkę, że w przyszłości sama prezentowała projekty w towarzystwie zespołów muzycznych. Jak należy podkreślić, Grażyna Hase była pierwszą polską projektantką, która zdecydowała się na taki krok!

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! 

Autor:

Zobacz więcej >