Sławę przyniósł mu „Kogel-mogel”. Jego śmierć do dziś jest owiana tajemnicą - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Sławę przyniósł mu „Kogel-mogel”. Jego śmierć do dziś jest owiana tajemnicą

Sławę przyniósł mu „Kogel-mogel”. Jego śmierć do dziś jest owiana tajemnicą

Zapamiętaliśmy go jako Pawła Zawadę, zaradnego i pomysłowego męża Kasi Solskiej z „Kogla-mogla”. Dariusz Siatkowski zmarł, mając zaledwie 48 lat. Jaka była przyczyna przedwczesnego odejścia aktora?

Dariusz Siatkowski urodził się 31 lipca 1960 roku w Koszalinie. W 1984 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. Następnie związał się z łódzkim Teatrem im. Stefana Jaracza. Aktor szybko osiągnął pierwsze sukcesy. 1999 roku otrzymał wyróżnienie w I Turnieju Monologów na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. Zdobył także dwie Złote Maski – za tytułową rolę w „Królu Edypie” Sofoklesa oraz za zagranie Astrowa w przedstawieniu „Wujaszek Wania” Czechowa, wyreżyserowanym przez Jacka Orłowskiego.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Więzień jednej roli?

W ciągu niespełna dwudziestopięcioletniej kariery Dariusz Siatkowski zagrał w wielu filmach. Do najważniejszych z nich należą „Kroll”, „Słodko gorzki” i „Reich” Władysława Pasikowskiego oraz „Małopole czyli świat” Jana Jakuba Kolskiego. Największą popularność przyniosła jednak aktorowi rola Pawła Zawady, męża Kasi Solskiej, w „Koglu-moglu” oraz „Galimatiasie, czyli koglu-moglu II”.

Komedia Romana Załuskiego przyniosła aktorowi nie tylko wielką sławę, ale i problemy. Jak przyznał Siatkowski, postać Zawady tak do niego przylgnęła, że trudno było mu zdobywać kolejne angaże:

Reżyserzy trochę boją się mnie obsadzać, bo ciągle kojarzę się wszystkim z Pawłem. Nie wiem, czy kiedykolwiek się od niego uwolnię – wyznał mężczyzna w rozmowie z magazynem „Film”.

Zobacz także: Michał Żebrowski szczerze o “Na dobre i na złe”. Dlatego wciąż gra w serialu

Zmierzch filmowej kariery

Niestety obawy Dariusza Siatkowskiego się potwierdziły. Choć przystojny aktor miał zadatki na zostanie wielką gwiazdę polskiego kina, „Kogel-mogel” zamknął przed nim drzwi do sławy. Najbardziej doceniano go za jego występy teatralne. Poza tym mężczyzna grywał jedynie role drugoplanowe lub krótkie epizody w filmach i serialach.

Zobacz także: Była kultową postacią w „Koglu-moglu”. Ewa Kasprzyk nie zagra w kolejnej części produkcji

Zagadkowa śmierć aktora

Dariusz Siatkowski zmarł niespodziewanie 11 października 2008 roku w jednym z hoteli nieopodal Łodzi. Przyczyna śmierci aktora do dziś nie jest znana. Jego ciało zostało odnalezione w wynajmowanym przez niego pokoju przez jedną ze sprzątaczek.

Nagłe odejście 48-latka wywołało w mediach wiele spekulacji. Podejrzewano, że Siatkowski został zamordowany, jednak tę hipotezę szybko wykluczono. Wkrótce na jaw wyszły problemy ze zdrowiem psychicznym aktora. Podobno mężczyzna chorował na depresję. Spekulowano także, że przyczyną śmierci jego było przedawkowanie narkotyków. Do dziś nie wiadomo jednak, jaka jest prawda.

Dariusz Siatkowski został pochowany na cmentarzu w rodzinnym Koszalinie 16 października 2008 roku. Ostatnia produkcja z jego udziałem – film „Teraz i zawsze” – miał premierę w 2009 roku.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >