„Akacjowa 38” odcinek 14, 15
Strona główna » „Akacjowa 38” odcinek 14, 15 streszczenie

„Akacjowa 38” odcinek 14, 15 streszczenie

„Akacjowa 38” zastąpiła na antenie TVP2 ukochaną produkcję widzów Dwójki „Zranione ptaki”. Sprawdź, co wydarzy się w najnowszych odcinkach serialu.

Serial „Akacjowa 38” dotarł do nas z Hiszpanii. Co ciekawe twórcy mocno inspirowali się hiszpańską literaturą. Serial zawdzięcza swoją fabułę m.in. takim pisarzom jak Benito Perez Galdos, autor wielu powieści utrzymanych w nurcie realizmu, czy Vicente Blasco Ibáñez, otwarcie krytykującego wyzysk klas robotniczych.

Natomiast akcja serialu „Akacjowa 38” rozgrywa się w na tytułowej ulicy, a dokładniej w kamienicy znajdującej się pod tym adresem. Widzowie przeniosą się do Madrytu z początku XX wieku. Poznają skomplikowane perypetie zamożnej rodziny, która splata się z losami ludzi z niższych klas społecznych, m.in. służby.

„Akacjowa 38” odcinek 14 – streszczenie (26.01.23)

Manuela wraca z klasztoru bez ukochanej córki. Co więcej zostaje zwolniona. Jednak don German ratuje sytuację. Chce zaproponować jej posadę opiekunki córki. Na to taki obrót sprawy nie zgadza się okrutna i zimna Cayetana. Kobieta poprzysięga Manueli, że zrobi wszystko, by utrudnić jej życie. Tymczasem Justo dowiaduje się, że jego ciężarna żona i teściowa zaginęły. Natomiast Trini zatrudni Fabianę w swoim domu.

Odcinek 15 – streszczenie (27.01.23)

Don Maximiliano wraca ze szpitala do domu. Jest jednak mocno osłabiony. Niespodziewanie czeka na niego kolacja składająca się z mięsa, które Pablo ukradł swojej szefowej. Tymczasem mściwa Cayetana każe Manueli nosić wodę do kąpieli, której źródło znajduje się bardzo daleko do domu. Co więcej, kiedy Manueli udaje się zapełnić całą wannę wodą, Cayetana obwieszcza, że nie ma już ochoty na kąpiel. Tymczasem Manuela zwierza się Casildzie. Opowiada jej swoim dziecku.

Zobacz też:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >