Piotr Swend zagrał Maćka z "Klanu". Aktorstwo to tylko jedna z jego pasji - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Piotr Swend zagrał Maćka z „Klanu”. Aktorstwo to tylko jedna z jego pasji

Piotr Swend zagrał Maćka z „Klanu”. Aktorstwo to tylko jedna z jego pasji

Piotr Swend miał zaledwie osiem lat, kiedy wcielił się w pamiętną rolę Maćka z „Klanu”. Został zauważony nie tylko dzięki niekwestionowanemu talentowi aktorskiemu, lecz również podjęciu się zagrania bohatera z zespołem Downa. Co dzisiaj słychać u tego młodego artysty?

„Klan” miał swoją premierę 22 września 1997 roku. Emitowana na antenie TVP1 produkcja jest tym samym najdłuższym serialem polskiej produkcji. Przez plan przewinęło się wiele osób znanych nie tylko z występów na małym ekranie, lecz także sceny muzycznej, w tym m.in. Kaja Paschalska czy Izabela Trojanowska.

Kim jest słynny Maciek z „Klanu”?

Jedną z najjaśniejszych gwiazd serialu „Klan” był właśnie Piotr Swend. Aktor wcielił się w rolę Maćka, który miał zaledwie osiem lat, kiedy pierwszy raz pojawił się na planie produkcji. Jego bohater był adoptowanym synem Grażyny — Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej — i Ryszarda, granego przez Piotra Cyrwusa.

Piotr Swend pozostaje wyjątkowy na tle wszystkich kolegów i koleżanek po fachu w kraju, ponieważ jest osobą z zespołem Downa. Mimo tego — oraz braku formalnego wykształcenia aktorskiego — był w stanie wykreować bohatera, który poruszył serca widzów, kibicujących mu m.in. w próbach usamodzielnienia się czy zawarcia związku małżeńskiego.

Zobacz także: Halina Frąckowiak z wielkim wyróżnieniem. Dołączyła do zacnego grona

Gdzie pracuje Piotr Swend?

Najwyraźniej Piotr Swend uznał, że aktorstwo to jego wymarzona ścieżka kariery, ponieważ nadal chętnie występuje — i to nie tylko na małym ekranie! Talent aktora mogli również podziwiać m.in. widzowie spektaklu „10 pięter” Cezarego Harasimowicza (reż. Witold Adamek).

Zobacz także: Quiz. Irena Kwiatkowska – nie tylko kobieta pracująca. Sprawdź, czy znasz role aktorki i zdobądź przynajmniej 8/10! 

Od 2005 roku Piotr Swend występuje na deskach stołecznego Teatru 21, założonego przez Justynę Sobczyk. Są w nim wystawiane spektakle właśnie z udziałem osób z zespołem Downa. Aktorstwo to nie jedyna artystyczna pasja odtwórcy roli Maćka z „Klanu”, ponieważ — według ustaleń portalu Plotek — do zainteresowań Swenda należą również malarstwo, fotografia oraz gra na pianinie.

Sam Piotr Swend niewiele zmienił się na przestrzeni ostatnich lat. Mogą o tym zaświadczyć między innymi profilu Teatru 21 na Instagramie, gdzie pojawiają się m.in. zdjęcia właśnie tego aktora.

Zobacz także: „Arabela” serial, w którym przeplatają się dwa światy. Czechosłowacka produkcja podbiła serca Polaków 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >