Niedźwiedź gonił narciarza - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Niedźwiedź gonił narciarza

Niedźwiedź gonił narciarza

Niedźwiedź biegł za rumuńskim narciarzem po stoku. Zobacz film nagrany przez instruktora narciarskiego ściganego przez zwierzę.

Ta historia na szczęście dobrze się kończy, ale i tak oglądanie nagrania może wywołać ciarki. Instruktor narciarski w Rumunii nagrał, jak przez dłuższy czas gonił go po stoku niedźwiedź. Mężczyźnie na szczęście nic się nie stało. Zwierzę po dłuższej chwili wróciło do lasu.

https://youtu.be/W8wpROHvehU

Materiał nagrano w narciarskim kurorcie Predeal Ski Area. Przedstawia ono grupę narciarzy, którzy podczas zjazdu natknęli się na samotnego niedźwiedzia. Wyraźnie się zainteresował ludźmi. Przez dłuższy czas zwierzę krążyło nieopodal mężczyzny, podchodząc do niego bardzo blisko. Kiedy narciarz zdecydował się uciekać na nartach, niedźwiedź ruszył za nim w pogoń i długo nie chciał zrezygnować. Ostatecznie, po tym jak mężczyzna się oddalił, niedźwiedź zaniechał pościgu.

Lokalne władze wyjaśniły, że autorem filmu jest instruktor narciarski, który starał się odciągnąć zwierzę od grupy narciarzy i skłonić go do powrotu do lasu.

Zobacz: Juno – niedźwiedź polarny z kanadyjskiej armii

Kolejne tego typu zdarzenie

Incydent miał miejsce zaledwie kilka tygodni po tym, jak narciarze siedzący na wyciągu krzesełkowym nagrali bardzo podobne zdarzenie – niedźwiedź gonił narciarza po stoku. Na szczęście zjeżdżający był w stanie uciec, po tym jak porzucił swój plecak, który odciągnął uwagę zwierzęcia.

Po ostatnim zdarzeniu rumuński minister środowiska Tanczos Barna zapowiedział, że władze rozważają wyłapanie i przeniesienie niedźwiedzia, jednak są obawy, że zwierzę wciąż będzie stwarzać zagrożenie dla ludzi w miejscu, w którym się znajdzie. Minister Barna zapewnił, że trwają też prace nad rozwiązaniem kwestii dużej populacji niedźwiedzi w Rumunii.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >