Nie żyje Maria Krawczyk-Gołas. Odeszła żona Wiesława Gołasa - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Nie żyje Maria Krawczyk-Gołas. Odeszła żona Wiesława Gołasa

Nie żyje Maria Krawczyk-Gołas. Odeszła żona Wiesława Gołasa

Nie żyje żona gwiazdora „Czterech pancernych”, Wiesława Gołasa. W chwili śmierci Maria Krawczyk-Gołas miała 88 lat. Szczegóły pochówku przekazała pogrążona w smutku rodzina.

Maria Krawczyk-Gołas zmarła 17 stycznia 2024 roku, zaledwie trzy lata po znanym mężu, Wiesławie Gołasie. O śmierci żony wybitnego aktora poinformowali jej bliscy. Syn wraz z rodziną wyjawili szczegóły pogrzebu, który odbędzie się na cmentarzu Stare Powązki w Warszawie.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! 

Nie żyje żona Wiesława Gołasa. Miała 88 lat

Uroczystości pogrzebowe Marii Krawczyk-Gołas odbędą się 24 stycznia 2024 roku o godzinie 10:00 w Kościele św. Boromeusza w Warszawie. Wdowa po wybitnym aktorze spocznie na Starych Powązkach.

Maria Krawczyk-Gołas zostanie pochowana przy Wiesławie Gołasie. Spocznie w małżeńskiej kwaterze, którą wykupili wraz z mężem jeszcze za jego życia.

Zrobiliśmy to już dawno po to, by w przyszłości razem tam spocząć. Będziemy razem na wieki – powiedziała Maria Krawczyk-Gołas w rozmowie z „Super Expressem”.

Zobacz także: Regina Pisarek to zapomniana gwiazda PRL. Dziś wspominamy tragicznie zmarłą artystkę

Małżonka Wiesława Gołasa zostanie pochowana na Starych Powązkach

Maria Krawczyk-Gołas odmówiła władzom ZASP-u pochówku męża pośród najwybitniejszych postaci polskiej kultury. Aktor nie spoczął także w Alei Zasłużonych, na cmentarzu Stare Powązki w Warszawie. Co więcej, wdowie zależało na tym, by na pogrzebie Wiesława Gołasa nie pojawili się rządowi oficjele, ani ludzie związani ze światem polityki.

Co do państwowego pogrzebu męża, prosiłam tylko, żeby nie było polityki, bo nie wiem, czy on by sobie tego życzył – mówiła.

Wiesław Gołas odszedł 9 września 2021 roku, po wylewie. Wybitny aktor teatralny i filmowy, gwiazdor kultowej produkcji „Czterej pancerni i pies”, a także Kabaretu Starszych Panów miał 91 lat.

Zobacz także: Jan Englert przez 33 lata był mężem Barbary Sołtysik. Wyznał, czemu się rozstali

Czy lubisz produkcje, w których wystąpił Wiesław Gołas?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! 

Zobacz więcej >