Nie żyje Ewa Wyszomirska. Grała w popularnych polskich serialach - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Nie żyje Ewa Wyszomirska. Grała w popularnych polskich serialach

Nie żyje Ewa Wyszomirska. Grała w popularnych polskich serialach

Nie żyje Ewa Wyszomirska. Była popularną aktorką serialową, której talent mogli podziwiać widzowie m.in. „13 posterunku” czy „Pierwszej miłości”. O jej śmierci poinformowali koledzy i koleżanki z Teatru Kochanowskiego w Opolu.

Ewa Wyszomirska przyszła na świat w 1943 roku — dokładny dzień i miesiąc nie są znane opinii publicznej. W chwili odejścia miała 80 lat. Jak czytamy w komunikacie na temat odejścia gwiazdy, opublikowanym przez opolski Teatr Lalki i Aktora, już od dziecka była wielką miłośniczką sceny.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! 

Kim była Ewa Wyszomirska?

Zmarła odziedziczyła talent po swoim ojcu Bronisławie Kassowskim. Był on zarówno aktorem, jak i reżyserem teatralnym oraz absolwentem Szkoły Dramatycznej przy Teatrze Polskim w Poznaniu, a występy na scenie zaczął jeszcze przed wybuchem II wojny światowej.

Zobacz także: Marek Grechuta miał ogromne powodzenie. Dziewczęta nie mogły oderwać od niego wzroku

O talencie zmarłej dobitnie świadczy m.in. fakt, że w trakcie ubiegłorocznych XXVI Opolskich Konfrontacji Teatralnych otrzymała ważne wyróżnienie za rolę Janiny Węgorzewskiej w „Matce” Witkacego. Jak czytamy w oświadczeniu Teatru Lalki i Aktora, była to jedna z najwybitniejszych, jeśli nie najwybitniejsza, ról w jej karierze. Dodatkowo Ewa Wyszomirska była nie tylko aktorką, ale także — uzdolnioną lalkarką.

Odeszła Ewa Wyszomirska — wybitna aktorka, lalkarka od dziecka związana z teatrem. Od 1968 roku na stałe związała się z Opolem — była aktorką Opolskiego Teatru Lalki i Aktora, a w latach 1989-2019 aktorką Teatru im. Jana Kochanowskiego. Podczas XXVI Opolskich Konfrontacji Teatralnych otrzymała ważne wyróżnienie za rolę Janiny Węgorzewskiej w „Matce” Witkacego — jedną z najbardziej przejmujących ról w swej karierze — czytamy w oświadczeniu.

Zobacz także: Tak Stan Borys walczy o zdrowie. Artysta zdradził receptę na ukojenie bólu!

Ewa Wyszomirska była nie tylko aktorką teatralną, ale także — telewizyjną. Na liście seriali, w których zagrała, znajdują się takie rozpoznawalne tytuły, jak „Świat według Kiepskich”, „13 posterunek”, „Pierwsza miłość” oraz „Komisja morderstw”.

Zobacz także: Quiz. Alicja Majewska czy Hanna Banaszak? 7/10 to absolutne minimum!

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! 

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >