Nie żyje aktor znany z “M jak miłość”. Andrzej Precigs miał 74 lata - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Nie żyje aktor znany z “M jak miłość”. Andrzej Precigs miał 74 lata

Nie żyje aktor znany z “M jak miłość”. Andrzej Precigs miał 74 lata

Nie żyje Andrzej Percigs. Aktor teatralny i filmowy. Kilka dni temu świętował 74 urodziny. Wyrazy smutku oraz kondolencje spływają z całej Polski.

Andrzej Percigs nie żyje. Był aktorem znanym z takich produkcji jak “Miś”, “C.K. Dezerterzy”, “07 zgłoś się”, “Nad Niemnem” czy “Lalka”. Wielu widzów może go dobrze kojarzyć z roli Zbigniewa Filarskiego, ojca Kingi z serialu “M jak miłość”. Percigs ma na swoim koncie bardzo dużo wszelakich ról w filmach, serialach, spektaklach teatralnych czy w dubbingu. W przypadku tego ostatniego kilka razy sprawdził się też w roli reżysera.

Zobacz także: Syn Wojciecha Młynarskiego złożył hołd tacie. To powiedział na scenie w Sopocie

Nie żyje Andrzej Percigs

Andrzej Percigs urodził się 22 sierpnia 1949 roku. debiutował na scenie w 1972 roku. W tym samym roku został absolwentem Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. Występował w wielu uznanych teatrach. Wśród nich były m.in. Teatr Polski w Warszawie, Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi, Teatr Nowy w Warszawie czy Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Grał też w serialach telewizyjnych oraz filmach. Przez wiele lat zajmował się dubbingiem.

Informację o śmierci aktora podał 27 sierpnia Związek Artystów Scen Polskich za pomocą mediów społecznościowych. Miał 74 lata.

Z przykrością informujemy, że odszedł Andrzej Precigs – wspaniały aktor teatralny, filmowy i serialowy oraz reżyser dubbingu. Od lat związany z Teatrem Polskiego Radia. Były członek Zarządu Głównego ZASP oraz Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich. Żegnaj Przyjacielu – napisano na profilu na Facebooku Związku Artystów Scen Polskich.

Zobacz także: Tak Violetta Villas wyglądała na początku kariery. Przeurocza!

Fani składają kondolencje

Smutna wiadomość zdążyła już obiec Polskę. Andrzej Percigs był lubianym aktorem. Wielu fanów serialu “M jak miłość”, ale nie tylko, na pewno znacząco odczuję tę stratę. Pod wpisem zamieszczonym przez Związek Artystów Scen Polskich pojawiło się wiele komentarzy. Fani aktora postanowili wyrazić swój żal, smutek i współczucie. Kondolencje zaczęły spływać z każdego miejsca w Polsce.

“Zbyt młody by nam go zabrakło… moje kondolencje dla rodziny, przyjaciół i bliskich”
“Wyrazy głębokiego współczucia dla rodziny i bliskich”
“Wielka strata dla artystycznego świata”
“Nie… Tylko nie Filarski… Najpierw Marszałek, teraz Zbyszek…”
“Wielki żal i smutek wielki” – piszą miłośnicy aktora pod wpisem ZASP.

Andrzej Percigs miał związki nie tylko z aktorstwem, lecz także z muzyką. W dzieciństwie uczęszczał na lekcje fortepianu i skrzypiec. Później był gitarzystą w zespole bigbitowym, który sam założył. Prywatnie jego żoną była Katarzyna, z którą ożenił się niedługo po studiach. Miał dwie córki – Natalię i Emilię. Wiele osób na zawsze zapamięta jego samego, jak i grane przez niego postaci.

Zobacz także: Bożena Dykiel skończyła 75 lat. Ze swoim mężem jest już od pół wieku

Chcesz wiedzieć więcej? Słuchaj programu Aleja Sław w każdy weekend od 14:00 do 18:00 tylko w Radiu Pogoda.

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >