Najlepsze thrillery z… telefonem w roli głównej [TOP 10] - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Najlepsze thrillery z… telefonem w roli głównej [TOP 10]

Najlepsze thrillery z… telefonem w roli głównej [TOP 10]

Sprawdź najlepsze, trzymające w napięciu thrillery, w których ważną rolę odgrywa telefon i rozmowa. Przekonaj się, jak niewiele czasem potrzeba środków, żeby stworzyć doskonały film, który nawet po latach nie pozwoli oderwać oczu od ekranu.

Przedstawiamy subiektywny wybór 10 najciekawszych, najlepszych i zapierających dech w piersiach thrillerów, w których kluczową rolę odgrywa rozmowa telefoniczna.

„Geu nom moksori”

Trzymający w nieustannym napięciu thriller południowokoreański. Dziewięcioletni syn znanego dziennikarza Hana Kyung Bae (Sol Kyung Gu) zostaje uprowadzony. Ojciec przez kolejne 44 dni odbiera telefony od porywacza, który wypranym z emocji, wywołującym ciarki głosem przekazuje instrukcje i domaga się okupu. Policja nie jest w stanie namierzyć bandyty, który zawsze zdaje się być krok z przodu i bawi się całą sytuacją. Przerażony Kyung Bae ma coraz mniej czasu by uratować syna…

„Hotline”

Mało znany, ale wart uwagi thriller telewizyjny z 1982 roku ze znaną z roli Wonder Woman Lyndą Carter w roli głównej. Pracownica centrum kryzysowego Brianne O’Neill (Carter) odbiera telefon od nieznajomego, który zdecydowanie nie ma dobrych zamiarów. Okazuje się, że to seryjny morderca, który wybrał kobietę na swoją kolejną ofiarę. Brianne będzie musiała stoczyć walkę o życie, starając się poznać tożsamość psychopaty i dowiedzieć się, jak blisko się znajduje.

„Locke”

Film w całości rozgrywający się w klaustrofobicznej przestrzeni samochodu. Kierownik budowy Ivan Locke (świetny Tom Hardy) otrzymuje wiadomość, że wkrótce jego kochanka urodzi dziecko. Zostawia budowę i rusza w nocną, dwugodzinną wyprawę z Birmingham do Londynu. Podczas jazdy prowadzi rozmowy, które zadecydują o jego przyszłości. Mężczyzna będzie musiał stawić czoła swoim wyborom życiowym i ponieść ich konsekwencje. Decyzje, które podejmie, będą miały wpływ nie tylko na niego, ale też jego najbliższych.

„When A Stranger Calls”

Jill (Carol Kane) zostaje wynajęta jako opiekunka by popilnowała dzieci państwa Mandrakis pod ich nieobecność. Późnym wieczorem dziewczyna odbiera niepokojący telefon od nieznajomego. Mężczyzna z każdym kolejnym połączeniem robi się coraz bardziej natarczywy i zaczyna grozić jej śmiercią. Opiekunka kontaktuje się z policją, która przekonuje ją, że jeśli utrzyma napastnika na linii odpowiednio długo, to będą w stanie namierzyć jego lokalizację. Podczas kolejnej rozmowy Jill z przerażeniem dowiaduje się, że połączenie wykonane jest z wnętrza jej domu…

„Winni”

Choć rozgrywa się praktycznie w jednym pomieszczeniu, ten niesamowity film ani przez moment nie pozwala widzowi odetchnąć a napięcie nie słabnie do samego, pełnego emocji zakończenia. Dania, centrum obsługi telefonu alarmowego. Twardy policjant Asger Holm (znakomity Jakob Cedergren) w oczekiwaniu na rozprawę dotyczącą jego udziału w pewnej interwencji został skierowany do przyjmowania połączeń od ludzi w potrzebie. Ta praca wyraźnie go nudzi i nie może się doczekać powrotu na ulice. Niedługo przed końcem zmiany otrzymuje jednak połączenie od uprowadzonej kobiety. Asger musi wykorzystać cały swój spryt i determinację, żeby pomóc porwanej, do dyspozycji mając tylko telefon. Czasu ma coraz mniej a wkrótce okaże się, że sprawa ma swoje drugie, mroczniejsze dno.

„The phone call”

Stateczny mężczyzna Michael Henderson (Michael Sarrazin), korzystając z faktu że jego rodzina wyjechała na weekend i ma czas dla siebie, dzwoni na sekstelefon. Przez pomyłkę trafia na linię dla homoseksualistów. Henderson obraża swojego rozmówcę o imieniu Carey. Okazuje się to poważnym błędem: za to, że został obrażony, jego rozmówca postanawia zrujnować mu życie. Staje się coraz bardziej natarczywy i wkrótce Henderson przekona się, do czego prześladowca naprawdę jest zdolny…

„Telefon”

Stu Shepard (Colin Farrel) to wygadany, pewny siebie i arogancki pracownik PR, który twierdzi że może załatwić wszystko dla każdego. Aby jego żona Kelly nie dowiedziała się o jego kontaktach z młodszą od niej Pam nie korzysta z telefonu komórkowego, tylko z jednej z ostatnich nowojorskich budek telefonicznych. Pewnego razu, po zakończonej rozmowie z Pam, odbiera dzwoniący w budce telefon. Okazuje się, że znalazł się na celowniku bezwzględnego snajpera (Kiefer Sutherland). Prześladowca daje Stu szansę na przeżycie: musi publicznie wyznać swoje grzechy i wyrazić skruchę. Rozpoczyna się trzymająca w napięciu rozgrywka, w której Stu aby przetrwać będzie musiał szczerze przyjrzeć się samemu sobie.

„Telefon z przeszłości”

Rozwiedziona Mary Kee (Rachelle Lefevre) niedawno uwolniła się od przemocowego męża, odzyskała wolność i chce od nowa ułożyć sobie życie. Wkrótce po przeprowadzce do nowego domu otrzymuje jednak serię niepokojących telefonów od tajemniczej kobiety. Okazuje się, że dzwoni ona z… przeszłości. Kiedy mary próbuje zerwać kontakt, przekonuje się, że dzwoniąca nie lubi być ignorowana i szykuje przerażającą zemstę…

„Przepraszam, pomyłka”

Znakomity, klasyczny thriller z największymi ówczesnymi gwaiazdami Hollywood w rolach głównych. Bogata, rozpuszczona Leona Stevenson (Barbara Stanwyck) jest obłożnie chora i nie może ruszać się z łóżka. Pewnej nocy odbiera pomyłkowy telefon, z którego dowiaduje się o planowanym morderstwie. Z rozmowy wynika, że zamordowaną ma być… właśnie ona a mordercą będzie jej mąż, Henry (Burt Lancaster). Znajdująca się w pułapce kobieta musi szybko wymyślić sposób na uratowanie życia. Czasu ma coraz mniej.

„Mroczne koronki”

Młoda kobieta Kit Preston (Doris Day) przeprowadza się do Londynu, do swojego niedawno poślubionego męża Anthony’ego Prestona (Rex Harrison). Pewnego dnia, wracając w gęstej mgle do domu, słyszy tajemniczy głos informujący ją, że przed końcem miesiąca straci życie. Następnego dnia dzwoni do niej prześladowca, który grozi jej śmiercią. Kobieta udaje się po pomoc do Scotland Yardu, jednak tam uznają, że wymyśliła całą historię, by przykuć uwagę męża. Kobieta jednak cały czas otrzymuje telefony z pogróżkami, których nie dostaje nikt inny. Przerażona kobieta zaczyna się zastanawiać czy faktycznie sama tego wszystkiego nie wymyśliła. Tymczasem koniec miesiąca zbliża się wielkimi krokami…

Wieczór autorski w Radiu Pogoda codziennie o 22:00. Włącz radio i posłuchaj premierowych wywiadów z artystami, których znasz z ekranu!

Sprawdź też:

Uwaga! Dla wszystkich naszych Czytelników mamy coś naprawdę wyjątkowego. Przygotowaliśmy niezwykle ciekawe quizy z różnych kategorii. Największą niespodzianką jest to, że po rozwiązaniu quizu jest szansa na wygranie nawet 100 tys. złotych! Kliknij i sprawdź.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >