Mąż Alicji Majewskiej zostawił ją po 12 latach. Nigdy więcej nie wyszła za mąż - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Mąż Alicji Majewskiej zostawił ją po 12 latach. Nigdy więcej nie wyszła za mąż

Mąż Alicji Majewskiej zostawił ją po 12 latach. Nigdy więcej nie wyszła za mąż

,

Alicja Majewska w latach 70. wyszła za mąż za Janusza Budzyńskiego – wziętego konferansjera, prezentera i dziennikarza, znanego m.in. z teleturnieju „Wielka gra”. Była jego trzecią żoną. Związek przetrwał 12 lat. Budzyński zostawił Majewską dla innej kobiety.

Alicja Majewska w latach 70. była solistką grupy Partita. Zespół wylansował wiele przebojów, w tym nieśmiertelne „Pytasz mnie co ci dam”. To kariera w Particie dała początek znajomości Alicji Majewskiej i Janusza Budzyńskiego.

Alicja Majewska i Janusz Budzyński

Alicja Majewska poznała Janusza Budzyńskiego podczas trasy koncertowej zespołu Partita po Związku Radzieckim. Artystka miała wówczas 23 lata, Budzyński – 38. Szybko się pobrali. Alicja była trzecią żoną konferansjera. Po latach miała wyznać, że mogła się spodziewać, że nie będzie jego ostatnią partnerką.

Czytaj także: Alicja Majewska surowo o młodych gwiazdach. Mówi o niemoralnych kaprysach

Alicja Majewska i Janusz Budzyński tworzyli udany duet. Budzyński zachęcał żonę do solowej kariery.

„Miałam opiekuna, to był mój mąż. Sama nigdy nie zaniosłabym dokumentów do komisji kwalifikującej na festiwal w Opolu. Nie wierzyłam w siebie, ale miałam wokół ludzi, którzy we mnie wierzyli” – mówiła Alicja Majewska w wywiadzie dla WP.pl.

Alicja Majewska rozpoczęła solową karierę w 1974 roku. Już w 1975 została nagrodzona w Opolu podczas 13. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej. Z biegiem czasu otrzymywała wiele kolejnych nagród, była doceniana również zagranicą. Jej przeboje, takie jak „Jeszcze się tam żagiel bieli”, „Być kobietą”, „Odkryjemy miłość nieznaną” – podbijały serca fanów.

Czytaj także: Mieczysław Fogg prowadził podwójne życie. Mało kto znał całą prawdę

Mniej szczęścia niż na estradzie, dopisywało artystce w miłości. Po 12 latach związku Janusz Budzyński odszedł do innej kobiety.

Gdy 6 lat po rozstaniu u Budzyńskiego wykryto nowotwór, Alicja Majewska nie zostawiła go samego. Otoczyła go opieką. Janusz Budzyński zmarł w 1990 roku. Alicja Majewska jak dotychczas nie wyszła ponownie za mąż.

Czytaj także: Kargul i Pawlak wracają! Tak będą wyglądać w filmie „Sami swoi. Początek”

Chcesz poznać historie z życia gwiazd? Włącz Radio Pogoda codziennie o 22:00 i słuchaj wywiadów z największymi gwiazdami kina i muzyki! 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >