Loteria z 50 zwycięzcami - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Loteria z 50 zwycięzcami

Loteria z 50 zwycięzcami

USA: Pięćdziesiąt osób wygrało w loterii Mass Cash w niedzielę w Massachusetts. Nigdy wcześniej loteria nie miała naraz tylu zwycięzców.

Wydając dolara, gracz wybiera pięć numerów, między 1 a 35 i zaznacza swój wybór. Jak donosi lokalna telewizja WCVB-TV, w niedzielę wygrywającą kombinację trafiło aż 50 osób naraz.

Rekord wygrywających w Massachusetts

Jak powiedział lokalnemu reporterowi Christian Teja, przedstawiciel Stanowej Loterii w Massachusetts, wcześniejszy „rekord”, jeśli chodzi o liczbę jednoczesnych szczęśliwców, wynosił 34. Jak wyjaśnia pracownik tamtejszego totalizatora, tym razem wszystkie wygrywające numery pojawiły się w kolumnie na kuponie zakładowym, co może tłumaczyć tak dużą liczbę zwycięzców.

Ile dostaną zwycięzcy loterii?

Zazwyczaj główna wygrana w tej grze wynosi 100 tysięcy dolarów. Jednak gdy suma wszystkich wygranych przekracza określony procent sprzedaży, stanowa agencja używa specjalnej formuły, by określić kwoty wygranych. W związku z ogromną liczbą zwycięzców, ci, którzy właściwie wybrali pięć numerów w niedzielę, otrzymają więc „zaledwie” 48 tysięcy dolarów.

Zwycięzcy pochodzą z różnych stron stanu Massachusetts. Wygrywające kupony zakupiono między innymi w takich miejscowościach jak Barnstable na Cape Cod, Easthampton, Ludlow i Lawrence. Pięć osób kupiło losy na przedmieściach Bostonu – w Jamaica Plain.

To nie pierwsza tego typu dziwaczna sytuacja związana z wygranymi w USA. Pisaliśmy już między innymi o szczęśliwcu z Florydy, który aż dwa razy wygrał fortunę dzięki zdrapkom. Najpierw zdobył milion dolarów, a trzy lata później aż pięć milionów dolarów.

Zobacz więcej >