Laureat Oscara jest ciężko chory. Zbiórka dla Jana A.P. Kaczmarka nie przynosi efektu - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Laureat Oscara jest ciężko chory. Zbiórka dla Jana A.P. Kaczmarka nie przynosi efektu

Laureat Oscara jest ciężko chory. Zbiórka dla Jana A.P. Kaczmarka nie przynosi efektu

Jan A.P. Kaczmarek od jakiegoś czasu zmaga się z chorobą. Ta postępuje, a na leczenie potrzeba sporych pieniędzy. Zorganizowano specjalną zbiórkę. Niestety, zebrana kwota nie starcza na pokrycie wydatków. Kompozytor i laureat Oscara wymaga leczenia i specjalistycznej opieki.

Jan A.P. Kaczmarek jest znanym kompozytorem. Jego talent doceniono nagrodą Oscara za muzykę do filmu „Marzyciel”. Artysta w ostatnim czasie walczy z chorobą. Cierpi na rzadkie schorzenie, którym jest zanik wieloukładowy. Niestety, leczenie i specjalistyczna opieka wymagają dużych nakładów finansowych. Przekracza to możliwości rodziny, więc założono zbiórkę w sieci na ten cel.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Jan A.P. Kaczmarek potrzebuje pieniędzy na walkę z chorobą

Kilka miesięcy temu kompozytor doznał zapalenia płuc. Trafił do szpitala, jednak pojawiły się powikłania, które jeszcze pogorszyły jego stan. Rodzina artysty pilnie potrzebuje środków na leczenie oraz zapewnienie mu opieki. Wydatki są jednak bardzo wysokie. Wynoszą nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. Jan A.P. Kaczmarek nie otrzymuje już tantiem od Amerykańskiego Stowarzyszenia Kompozytorów, Autorów i Wydawców.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Jacek Braciak znalazł nową miłość. Jest bardzo znana i popularna

Rodzina kompozytora postanowiła podjąć stanowcze kroki. Zdecydowała o wyprzedaży części majątku. Pomoc zaoferowała także Polska Fundacja Muzyczna. Zorganizowano zbiórkę pieniędzy, by wesprzeć Jana A.P. Kaczmarka. Niestety, nie przyniosło to oczekiwanego skutku. Zebrano bowiem jedynie 5 tysięcy złotych. Nie wystarczy to nawet na pokrycie opłat za miesiąc leczenia i opieki.

Jestem ogromnie wdzięczna za te pieniądze i za zaangażowanie zespołu Fundacji i wolontariuszy. Niestety ta kwota nie wystarcza nawet na pokrycie miesięcznych kosztów opieki. Wcześniej zgodziłam się na kilka wywiadów, tylko po to, by pomóc Janowi. Ufałam, że ludzie otworzą serca i wesprą człowieka, którego muzyka przez lata dawała im piękne, wysokie emocje — powiedziała dla PAP żona kompozytora Aleksandra Twardowska-Kaczmarek.

Bliscy kompozytora wciąż mają nadzieję

Jan A.P. Kaczmarek odniósł wielki sukces w Stanach Zjednoczonych. Jego żona uważa, że z tego powodu trudniej jest zebrać pieniądze na pomoc. Przyznaje także, że w najbliższym czasie sfinalizuje sprzedaż pałacu, o którym można było przeczytać w mediach.

Być może ludziom się wydaje, że jak ktoś osiągnął sukces zawodowy w Stanach, to nie potrzebuje pomocy w chorobie. Może myślą, że Jan ma jakiś majątek, który może spieniężyć? Pałac, o którym rozpisywały się media, zostanie wkrótce przekazany wierzycielowi — powiedziała.

Zobacz także: Kiedy opuścił ją mąż, jej świat się zawalił. Anna Korcz znalazła miłość życia

Zbiórka na leczenie Jana A.P. Kaczmarka wciąż trwa. Można ją znaleźć na stronie Polskiej Fundacji Muzycznej. Rodzina wciąż wierzy, że artyście uda się pomóc. Otworzyła wystawę poświęconą jego twórczości. Można ją obejrzeć w warszawskiej Kordegardzie do 18 lutego 2024 roku. Biscy mają nadzieję, że zwróci to uwagę na problemy kompozytora.

Zobacz także: Marek Sierocki ponownie w TVP! Dostanie własny program

Wspierasz zbiórki na pomoc potrzebującym?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Autor:

Zobacz więcej >