Kłopoty na planie „Sami swoi. Początek”. Reżyser ujawnił szczegóły! - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Kłopoty na planie „Sami swoi. Początek”. Reżyser ujawnił szczegóły!

Kłopoty na planie „Sami swoi. Początek”. Reżyser ujawnił szczegóły!

Premiera „Sami swoi. Początek” już 16 lutego. W piątek, do kin trafi film w reżyserii Artura Żmijewskiego. Okazuje się, że niewielu chciało się podjąć aktorskiego wyzwania przy tej produkcji.

Już w najbliższy piątek, 16 lutego, czeka nas wielkie wydarzenie – premiera filmu „Sami swoi. Początek”. Niebawem poznamy młodzieńcze perypetie dwóch zwaśnionych sąsiadów, Kargula i Pawlaka. Dowiemy się także, jaki był początek kultowego sporu i jak toczyły się losy bohaterów przed osiedleniem się na ziemiach odzyskanych. Okazało się, że skompletowanie właściwej obsady okazało się nie lada wyzwaniem. Artur Żmijewski cieszy się jednak z końcowego rezultatu.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Problemy z filmem „Sami swoi. Początek”. Nikt nie chciał podjąć się wyzwania

Wspomniana produkcja to prequel kultowej serii o Kargulu i Pawlaku, w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego. W głównych rolach zobaczymy znanych aktorów młodego pokolenia: Adama Bobika, a także Karola Dziubę. To oni zagrają zwaśnionych sąsiadów, pod bacznym okiem reżysera produkcji – Artura Żmijewskiego. Jak wyznał ostatni z nich, skompletowanie obsady filmu „Sami swoi. Początek”, przysporzyło mu niemałych trudności.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Pola Raksa nagle zakończyła karierę! Wróciła tylko dla niego

Artur Żmijewski kilkukrotnie próbował już swoich sił jako reżyser. Jego kunszt mogliśmy podziwiać między innymi w serialu „Ojciec Mateusz”, w którym okazjonalnie udzielał się właśnie w tej roli. Teraz artysta podjął się niemałego wyzwania. Postanowił zmierzyć się z wielką legendą kina. Pierwsze problemy napotkał jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć.

Nie wszyscy młodzi aktorzy chcieli przychodzić na zdjęcia próbne. Bali się zderzenia z legendą, więc nie podejmowali tego wyzwania. Dlatego tym bardziej jestem wdzięczny, że Adam Bobik i Karol Dziuba są z nami. I ogromnie cieszy mnie to, że na udział w projekcie zdecydowały się takie aktorki jak Ania Dymna czy Kasia Krzanowska, że mamy wspaniałego Wojtka Malajkata, Zbyszka Zamachowskiego, Mirka Bakę, Janusza Chabiora. Naprawdę fantastyczną plejadę aktorów cudownie wpasowującą się w ten projekt i świetnie rozumiejącą czas, o którym opowiadamy. To wielka zaleta, ale też wyzwanie, żeby nie zawieść ich oczekiwań – powiedział Artur Żmijewski na łamach se.pl

Zobacz także: Świnki Trzy wspominają Milicję. „Trochę kulturki panowie!”

Adam Bobik i Karol Dziuba – filmowi Pawlak i Kargul

Odtwórcy głównych ról opowiedzieli, jaka była ich pierwsza reakcja na propozycję wcielenia się w skonfliktowanych sąsiadów, w produkcji „Sami swoi. Początek”. Władysława Kargula wykreował na ekranie Karol Dziuba, a w postać Kazimierza Pawlaka odtworzył Adam Bobik. Jak się okazało, bardzo ucieszyli się oni z tego niemałego wyróżnienia. Zdają sobie jednak sprawę, że opinia publiczna może nie pozostawić na nich suchej nitki.

Moje pierwsze wrażenie, jak się dowiedziałem, że będę miał przyjemność zmierzenia się z kultową postacią, było bardzo pozytywne. Wiedziałem, że to jest wyzwanie. Oczywiście było trochę stresu, ale takiego motywującego. Byłem szczęśliwy, że dostałem super rolę – powiedział Karol Dziuba w rozmowie z se.pl.

Podobnego zdania był także filmowy Pawlak. Adam Bobik uważa, że postawiono przed nim nie lada wyzwanie. Chętnie jednak się z nim zmierzył.

Ja też byłem bardzo szczęśliwy. To była dziecięca wdzięczność, że coś takiego się wydarza w moim życiu. Za dzieciaka zamarzyłem sobie, że będę aktorem, i wydarzył się cud. Nie chcę nazywać cudem faktu, że gram Pawlaka, ale gdy w młodości oglądałem trylogię, to nie śmiałem marzyć, że będę miał szansę wcielić się w rolę Pawlaka. A tutaj takie rzeczy Pan Bóg potrafi realizować w życiu. Piękna przygoda – dodał Adam Bobik.

Zobacz także: Burzliwy półfinał „The Voice Senior”. Widzowie rozczarowani!

Czy obejrzysz film 'Sami swoi. Początek'?

Zobacz więcej >