Joanna Kurowska rozczarowana zarobkami aktorów. "Mam pretensje" - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Joanna Kurowska rozczarowana zarobkami aktorów. „Mam pretensje”

Joanna Kurowska rozczarowana zarobkami aktorów. „Mam pretensje”

Joanna Kurowska jest aktorką, która zawsze mówi wprost, co myśli. Ostatnio poruszyła temat – jej zdaniem- zbyt niskich zarobków aktorów i zły system rozliczania w tej branży.

Joanna Kurowska od dawna cieszy się dużą popularnością. 60-letnia aktorka przez lata zaskarbiła sobie sympatię widzów m.in. rolami w takich serialach jak „Czterdziestolatek”, „Graczykowie”, „Na dobre i na złe”, „O mnie się nie martw” czy „Teściowie”.

liknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

W niedawnym wywiadzie dla portalu Pomponik wspominała, że zanim zyskała rozpoznawalność i sławę, nie miała łatwej sytuacji materialnej w swoim rodzinnym domu. Nawiązała też do obecnych zarobków aktorów i wysokości ich emerytur. Nie gryzła się przy tym w język.

Zobacz także: „Chłopi” bez nominacji do Oscara. Reżyserka wskazuje przyczynę niepowodzenia

Joanna Kurowska wini ZASP

Wynagrodzenia aktorów i ich stawki za dzień zdjęciowy to zawsze gorący temat. Joanna Kurowska utrzymuje, że sprawa nie prezentuje się dla nich tak różowo, jak myśli opinia publiczna.

Gwiazda stwierdziła w rozmowie z Pomponikiem, że przychody z tantiem oraz same emerytury zazwyczaj są bardzo skromne. Tak skromne, że nawet najwięksi aktorzy z mnóstwem ról na koncie muszą grać także wtedy, kiedy już dawno przekroczyli wiek emerytalny i chcieliby zejść na dobre z planu.

Uważam, że takie wielkie gwiazdy jak Daniel Olbrychski czy Łapicki nieżyjący – oni powinni żyć w ogromnym dostatku. Oni nie powinni się martwić o tantiemy ani grać do dziewięćdziesiątego roku życia, bo nie będą mieli z czego żyć – podnosiła.

Zaznaczyła przy tym, że przepaść między Polską i Zachodem jest ogromna. Winą obarczyła Związek Artystów Scen Polskich.

Koledzy pracujący na Zachodzie (…) zrobią jeden, dwa filmy i już do końca życia mogą żyć na bardzo wysokim poziomie. U nas tantiemy z ZASP-u są skandaliczne (…). Mam do nich pretensje, że są nieodpowiednie wynagrodzenia i tantiemy (…). Nagrałam 60 seriali, to ja powinnam już w ogóle nic nie grać, tylko żyć z tantiem. No nie. Wychodzi na to, że nie utrzymam się z tego – skwitowała rozżalona.

Zobacz także: Barbara Sukowa miała romans z polskim amantem. O wszystkim poinformowała jego żonę!

Gwiazda podkreśla, że aktorstwo to dość niewdzięczny zawód

Joanna Kurowska wskazała w wywiadzie dla Pomponika na jeszcze jeden problem, z którym mierzą się aktorzy. Podkreśliła, że wielu z nich szybko wypada z obiegu, bo „się opatrzyli” widzom.

Aktor to ma tak, że zrobi dwa filmy albo trzy seriale, gdzie zagra główną rolę i potem go już nie chcą, bo się „zgrał”. Już się opatrzył i potem może kilka lat nic nie grać, tylko w teatrze. Więc to jest okropne, że aktorzy zagrali w trzech serialach i to nie powoduje, że mogą już sobie odpocząć. To jest ciężka praca po 10 po 12 godzin. Szkoda, że aktor w Polsce jest traktowany po macoszemu – oceniła.

Zdradziła też, że ona sama szybko nauczyła się szanować pieniądze, bo wiedziała w przeszłości, co to oznaczy ledwo wiązać koniec z końcem. 

Moja mama chorowała i cała pensja (…) szła na lekarstwa. Mój ojciec się opiekował mamą, to żyliśmy z jednej pensji. Moja siostra studiowała w Poznaniu, ja studiowałam w Łodzi, no i tej kasy nie było – tłumaczyła.

Zobacz także: Adrianna Biedrzyńska została uprowadzona. Psychofan wszystko dokładnie zaplanował

Kurowska dodała, że dlatego „szybko nauczyła się być samodzielna i zarabiać pieniądze”. Robiła to np. poprzez szycie różnych rzeczy, które później sprzedawała. Oczywiście teraz jej sytuacja materialna jest zgoła inna, ale nadal podchodzi do pieniędzy bardzo pragmatycznie.

Jak nie mam pieniędzy, to ich nie wydaje. Jak mam, to je wydaje. Jestem bardzo rzeczowa (…) nie wydaję pieniędzy na jakieś bzdety, na jakieś niesamowite samochody (…). Dla mnie bardzo ważny jest dom. Nie żałuję na moją córkę i na dom, to, to tak – podkreśliła aktorka.

Czy zgadzasz się z Joanną Kurowską?

liknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Autor:

Zobacz więcej >