Jan Englert padł ofiarą oszustwa. Teatr Narodowy przestrzega przed fałszywą reklamą - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Jan Englert padł ofiarą oszustwa. Teatr Narodowy przestrzega przed fałszywą reklamą

Jan Englert padł ofiarą oszustwa. Teatr Narodowy przestrzega przed fałszywą reklamą

Jan Englert pracuje jako aktor już od ponad sześciu dekad. Jego popularność postanowili wykorzystać jakiś czas temu oszuści. W internecie pojawiła się niedawno reklama, w której filmowy gwiazdor miał polecać zakup leku na nadciśnienie. Jak się okazuje, materiał został sfałszowany.

Jan Englert jest jednym z najbardziej znanych polskich aktorów. Na kinowym ekranie po raz pierwszy pojawił się już jako trzynastolatek. Jego filmowym debiutem była rola łącznika Zefira w filmie Andrzeja Wajdy pod tytułem „Kanał”. Kilka lat później przyszły gwiazdor podjął studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Tuż po odebraniu dyplomu Jan Englert rozpoczął profesjonalną karierę aktorską. Początkowo występował na deskach Teatru Polskiego, a kilka lat później zaczął pojawiać się w Teatrze Telewizji. Dziś gwiazdor ma w swoim dorobku ponad 300 ról w przeróżnych przedstawieniach u takich reżyserów, jak Erwin Axer, Jerzy Kreczmar, Kazimierz Dejmek, Andrzej Łapicki czy też Paweł Passini.

Jan Englert nie stronił również od występów przed kamerami. W ciągu swojej długoletniej kariery aktor zagrał w wielu znanych i nagradzanych filmach. Do najpopularniejszych z nich należą takie produkcje, jak „Trzeba zabić tę miłość”, „Noce i dnie”, „Doktor Judym”, „Sól ziemi czarnej”, „Kiler” i „Perła w koronie”.

Zobacz także: Zachwycił w „The Voice Senior”. Przyjaźni się Andrzejem Rosiewiczem

Jan Englert padł ofiarą oszustów. Wizerunek aktora pojawił się w fałszywej reklamie

Ogromną sławę Jana Englerta postanowili niedawno wykorzystać oszuści. Jakiś czas temu w sieci zaczęły krążyć reklamy, w których znany aktor zachęcał do zakupu leku na nadciśnienie. Mężczyzna miał zachwalać produkt podczas wywiadu, który rzekomo przeprowadził z nim Marcin Prokop. Jak się okazuje, taka rozmowa nigdy nie miała miejsca, a wizerunek 80-latka został użyty bez jego zgody.

Zawiadamiamy, że w internecie pojawiły się treści z bezprawnym wykorzystaniem nazwiska i wizerunku Jana Englerta, dyrektora artystycznego Teatru Narodowego – FAŁSZYWY wywiad oraz reklamy – przekazały w swoim oświadczeniu władze warszawskiego Teatru Narodowego.

Przedstawiciele Teatru Narodowego w Warszawie postanowili przestrzec internautów przed fałszywą reklamą leku. Jak zaznaczyli, dyrektor placówki nigdy nie polecał w mediach żadnego leku, a opisana w opublikowanym w sieci wywiadzie historia została zmyślona.

Wspomniany wyżej i dotyczący spraw zdrowotnych wywiad pana Marcina Prokopa z Janem Englertem nigdy się nie odbył. Pojawiające się tam informacje – opis katastrofalnego stanu zdrowia Jana Englerta i związany z nim pobyt w szpitalusą kłamstwem – czytamy w piśmie wystosowanym przez placówkę.

Zobacz także: Historia miłości Marii Winiarskiej i Wiktora Zborowskiego. Nie jest jedyną kobietą w życiu męża

Aby uwiarygodnić swój przekaz, oszuści postanowili również opisać w fałszywym wywiadzie rzekomą konsultację Jana Englerta ze znanym polskim chirurgiem Krzysztofem Bieleckim. Jak możemy jednak przeczytać w komunikacie Teatru Narodowego, aktor nigdy nie miał okazji spotkać się z lekarzem. W związku z bezprawnym wykorzystaniem swojego wizerunek gwiazdor podjął już odpowiednie kroki prawne.

Jan Englert nie zna doktora Krzysztofa Bieleckiego, nie spotkał się z nim, a doktor Bielecki nie polecał Janowi Englertowi ratującego życie leku na nadciśnienie. W reklamach nakłaniających odbiorców do zakupu ww. leku bezprawnie wykorzystano nazwisko i wizerunek Jana Englerta – napisali w oświadczeniu przedstawiciele Teatru Narodowego w Warszawie.

Zobacz także: Anna Dymna pożegnała przyjaciela. Poruszające słowa aktorki

Padłeś/padłaś kiedyś ofiarą oszustów?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Autor:

Zobacz więcej >