Jak zapisać się na szczepienie na COVID-19 przez internet - krok po kroku - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Jak zapisać się na szczepienie na COVID-19 przez internet – krok po kroku

Jak zapisać się na szczepienie na COVID-19 przez internet – krok po kroku

Na szczepienia przeciw COVID-19 mogą zapisywać się już osób urodzone w 1961 roku i wcześniej. Wznowiono też zapisy dla osób powyżej 70 lat.

Najprostszą metodą zapisana się na konkretny termin szczepienia przeciw COVID-19 jest zarejestrowanie się przez internet. Internetowe Konto Pacjenta dostępne jest na stronie pacjent.gov.pl. Do logowania na konto potrzebny jest profil zaufany lub dowód osobisty z warstwą elektroniczną (e-dowód). DO IKP można się też zalogować, wykorzystując konto internetowe iPKO lub Inteligo w PKO BP, konto internetowe w Pekao SA lub przez bank spółdzielczy.

Jak zapisać się na szczepienie krok po kroku

1. Wejdź na stronę pacjent.gov.pl

Żeby zapisac się na szczepienie, wejdź na stronę pacjent.gov.pl
Żeby zapisać się na szczepienie, wejdź na stronę pacjent.gov.pl

Na stronie jest kilka możliwości wyboru. Jeśli masz 60 lat lub więcej, nie klikaj w „Zgłoś chęć szczepienia” Ten link jest przeznaczony dla młodszych osób, które nie mają jeszcze aktywnych skierowań na szczepienie przeciw COVID-19. Wypełniając ankietę na tej stronie, mogą one zgłosić jedynie, że chcą się zaszczepić w przyszłości, wtedy kiedy nadejdzie kolej dla ich roczników.

2. Kliknij w napis e-rejestracja

Teraz wybierz sposób logowania, wykorzystując profil zaufany lub e-dowód albo kliknij w logo swojego banku i zaloguj się przez bank.

Wybierz sposób logowania
Wybierz sposób logowania

3. Wybierz termin i miejsce szczepienia przeciw COVID-19

wybierz termin i miejsce szczepienia

Na tym etapie powinieneś zobaczyć swoje e-skierowanie na szczepienie przeciw COVID-19, a także listę dostępnych terminów i miejsc, w których możesz zostać zaszczepiony. Wybierz ten, który Ci odpowiada.

Po wybraniu terminu powinieneś dostać SMS potwierdzający wybrany termin i miejsce.

W jaki jeszcze sposób można się umawiać na szczepienia?

Całodobowa infolinia NFZ – numer 989

Pacjent, żeby zarezerwować termin szczepienia, może zadzwonić na całodobową infolinię NFZ pod numer 989.

Umówienie w punkcie szczepień

Trzecim sposobem zarezerwowania terminu szczepienia jest umówienie bezpośrednio w punkcie szczepień.

Dlaczego warto mieć dostęp do Internetowego Konta Pacjenta

Warto mieć dostęp do Internetowego Konta Pacjenta (IKP) nie tylko ze względu na możliwość zapisania na szczepienie przeciw COVID-19. Na swoim IKP masz dostęp do wszystkich swoich e-recept, skierowań na usługi medyczne wystawione w NFZ. Jest tam też cała historia twoich wizyt u lekarza, zwolnień L4, pobytów w szpitalu, wszelkich świadczeń medycznych udzielonych ci w ostatnich latach. Jeśli masz dostęp do IKP, nie musisz się martwić, że zgubisz skierowanie lub receptę albo zapomnisz o umówionej wizycie.

Jeśli nie masz jeszcze profilu zaufanego ani e-dowodu, ani nie korzystasz z żadnego z powyższych bankowych kont internetowych, sprawdź, jak krok po kroku założyć profil zaufany w naszym poradniku.

Przeczytaj też:

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >