Dowiedz się, w jaki sposób pomóc Ukraińcom w Poznaniu i gdzie działa miejski punkt pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Sprawdź, jakie produkty są potrzebne i gdzie można dostarczać.
Przedstawiamy oficjalne informacje władz miasta na temat tego, jak można pomóc Ukrainie w Poznaniu.
Posłuchaj wiadomości lokalnych z regionu z 15.03:
Miejski punkt pomocy – Bukowska 27/29
Miejski punkt pomocy w Poznaniu otwarto w celu gromadzenia żywności, środków higieny osobistej, odzieży (w dobrym stanie lub nieużywanej; bielizny – nieużywanej) i ciepłych okryć dla uchodźców z Ukrainy. Będzie czynny w godzinach od 10.00 do 20.00 przy ul. Bukowskiej 27/29.
Obsługą punktu zajmą się w ramach wolontariatu pracowniczego radni miejscy, członkowie młodzieżowej rady miasta, urzędnicy oraz pracownicy miejskich jednostek organizacyjnych. Bezpośrednio koordynować pracę punktu będą pracownicy Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP.
– Zainteresowanie dobroczynnością jest ogromne, więc staramy się obecnie skoordynować działania i włączyć do konkretnej pracy mieszkanki i mieszkańców Poznania – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Miasta. – Chcemy najlepiej wykorzystać ich potencjał do pomocy uchodźcom. Dla naszych przyjaciół z Ukrainy wszystkie gesty i inicjatywy służące wsparciu i pomocy, mają szczególne znaczenie, bo są dowodem na solidarność i dodają im otuchy.
Część zgromadzonych w punkcie pomocy produktów zostanie w Poznaniu, ponieważ miasto zabezpiecza niezbędne zasoby w celu przyjęcia migrantów z Ukrainy i opieki nad nimi. Druga część zebranych darów zostanie przewieziona do miejscowości przygranicznych, w których teraz udzielanie pomocy jest najpilniejsze. Trzecia część zgromadzonych produktów zostanie przekazana bezpośrednio ludności, która pozostała w Ukrainie.
Jakie produkty są potrzebne
Z uwagi na dynamicznie zmieniającą się sytuację, informacja o potrzebnych produktach aktualizowana będzie na kanale @czulypoznan na Facebooku. Przed odwiedzeniem punktu warto zapoznać się z aktualnym zapotrzebowaniem. W tej chwili do punktu spłynęło już dużo ubrań, kolejne nie są potrzebne.
Potrzebne są następujące produkty:
- koce
- pościel
- kołdry
- poduszki
- ręczniki
- termosy/kubki termiczne
- kosmetyki osobiste (szczoteczka do zębów, pasta do zębów, żel pod prysznic, szampon, mydło itp.)
- środki pomocy medycznej: opatrunki, bandaże itp.
- proszki/płyny do prania i płukania odzieży
- Gotowe dania w słoikach, takie jak m.in.: gołąbki, pulpety, fasolka itp.
- Produkty długoterminowe, takie jak: ryż, kasza, makaron
Osoby, które chciałyby dostarczyć produkty w hurtowych ilościach, będą kierowane bezpośrednio do wskazanego magazynu (od najbliższego czwartku). Wszyscy zainteresowani większą formą pomocy mogą kontaktować się z numerem telefonu: 885 95 33 67.
Sprawdź też:
- Pomoc dla Ukrainy: sms do Caritas
- Pomoc Ukrainie: ruszyła oficjalna strona rządowa
- Rosyjskie produkty w Polsce – sprawdź, czego nie kupować, by nie wspierać Rosji
- Atak na Ukrainę 2022 – sprawdź jak możesz pomóc [LISTA ZBIÓREK]
- Siepomaga Ukraina – zbiórka na pomoc ofiarom rosyjskiej agresji
2 komentarze
[…] Wiadomości […]
[…] Wiadomości […]