Jak odzyskać skasowane zdjęcia w smartfonie z Androidem? [PORADNIK] - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Jak odzyskać skasowane zdjęcia w smartfonie z Androidem? [PORADNIK]

Jak odzyskać skasowane zdjęcia w smartfonie z Androidem? [PORADNIK]

Jak odzyskać zdjęcia niechcący usunięte ze smartfona? Przedstawiamy sposoby na przywrócenie zdjęć, które przez pomyłkę wykasowano z pamięci telefonu. Dowiedz się, jak odzyskać pliki.

Jeśli przez pomyłkę zdarzyło ci się usunąć jakieś zdjęcia z galerii swojego smartfona i po czasie zorientowałeś się, że dobrze byłoby je jednak odzyskać, to istnieją na to sposoby.

Odzyskiwanie skasowanych zdjęć z chmury

Obecnie większość aplikacji fotograficznych wykorzystuje odpowiednik komputerowego „kosza” przy usuwaniu zdjęć. Można więc odzyskać fotografie, które tam trafiają w podobny sposób, jak robi się to przy używaniu „kosza” w komputerze. W chmurze oraz wielu aplikacjach (z wyjątkiem Instagrama) istnieje opcja tworzenia kopii zapasowej zdjęć – wówczas po skasowaniu fotografii ich kopie przetrwają. Jeśli więc usunąłeś je tylko w telefonie, to kopie zapasowe są bezpieczne w Google Photos. Aby odzyskać usunięte pliki wystarczy wejść do Google Photos, otworzyć dane zdjęcie, wybrać z menu „Download”. Jeśli używasz Dropboxa, to ta opcja zlokalizowana jest w dziale „Export” i „Save to device”.

Jeśli korzystasz z Dropboxa, zaloguj się do niego na komputerze. Wejdź w sekcję „Files” a następnie w „Deleted files” i teraz wybierz te fotografie, które chcesz przywrócić. Można je odzyskać wciągu 30 dni od dnia, w którym je skasowano. Pozostałe rodzaje chmur działają w zbliżony sposób i odzyskiwanie zdjęć wygląda w ich przypadku podobnie.

Sprawdź też:

Odzyskiwanie skasowanych zdjęć z karty SD

Jeśli nie tworzysz kopii zdjęć w chmurze, to również nie koniec świata: możesz spróbować odzyskać skasowane pliki z karty microSD. Jeśli posiadasz czytnik kart tego typu (można go kupić praktycznie w każdym sklepie i markecie elektronicznym), to z jego pomocą połącz kartę z komputerem. Skasowane pliki pozostają na karcie pamięci, dopóki nie zostaną na nich nadpisane nowe dane. Jeśli więc zorientujesz się od razu po skasowaniu, że chcesz uratować te zdjęcia, ale musisz działać od razu.

W celu odzyskania plików z karty pamięci, zainstaluj na komputerze program do odzyskiwania danych. Istnieją dobre, darmowe programy się tym zajmujące, na przykład EaseUS Data Recovery Wizard (działa w systemie Windows i Mac). Mając już ten program zainstalowany na komputerze urucham go i pojawi się menu ze wszystkimi wykrytymi dyskami oraz podłączonymi kartami pamięci. Wybierz właściwą kartę pamięci i kliknij „Scan”. Program zeskanuje teraz kartę pod kątem wszelkich zachowanych na niej danych. Wybierz opcję „Select” w menu po lewej, wybierz format pliku (najczęściej .jpg lub .png). Następnie pojawią się wszelkie pliki w tym formacie dostępne na tej karcie. Wybierz te, które chcesz odzyskać, kliknij „Recover Now” i wybierz miejsce, w którym mają zostać zapisane. Teraz można je będzie skopiować z powrotem do telefonu.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat urządzeń i tego, jak z nich korzystać? Słuchaj programu „Technicznie proste” na antenie Radia Pogoda codziennie po godz. 16!

Odzyskiwanie skasowanych zdjęć ze smartfona – jak to zrobić?

Czy da się odzyskać skasowane zdjęcia ze smartfona?

Obecnie większość aplikacji fotograficznych wykorzystuje odpowiednik komputerowego „kosza” przy usuwaniu zdjęć. Można więc odzyskać fotografie, które tam trafiają w podobny sposób, jak robi się to przy używaniu „kosza” w komputerze.

Do kiedy można odzyskać skasowane zdjęcia w Dropboxie?

Można je odzyskać wciągu 30 dni od dnia, w którym je skasowano. Pozostałe rodzaje chmur działają w zbliżony sposób.

Czy są darmowe programy pomagające odzyskać skasowane zdjęcia?

Istnieją dobre, darmowe programy się tym zajmujące, na przykład EaseUS Data Recovery Wizard (działa w systemie Windows i Mac).

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >