Irena Santor nie wróci już na scenę. Zdradziła powód
Strona główna » Irena Santor nie wróci już na scenę. Zdradziła powód

Irena Santor nie wróci już na scenę. Zdradziła powód

,

Irena Santor przez dekady błyszczała na estradzie. Wylansowała wiele przebojów. „Już nie ma dzikich plaż”, „Embarras” czy „Kukułeczkę” wielu fanów nuci do dziś. Ponadczasowe utwory Ireny Santor śpiewają też młodsze pokolenia. Jak wyznała gwiazda, bardzo ją to cieszy, zwłaszcza, że sama nie wróci już na scenę z pełnym repertuarem.

Irena Santor w grudniu skończy 89 lat. Jest doświadczoną artystką. Karierę zaczynała w latach 50. XX wieku. Występowała z zespołem „Mazowsze”, a następnie postawiła na solową twórczość. Udawało jej się rozwijać karierę z wielkimi sukcesami, bo już w pierwszych latach zdobyła nagrody na festiwalu w Sopocie za utwór „Embarras”.

Zobacz także: Michał Bajor – aktor, piosenkarz, marzyciel

Irena Santor nie wróci na scenę

Po latach wielkich występów artystka wyznała, że pora odpocząć. Zakończyła karierę w 2021 roku. Mimo to, chętnie bywa na salonach, by słuchać występów innych twórców, na przykład Danuty Błażejczyk. Santor pojawiła się na koncercie z okazji urodzin wokalistki. W jednym z wywiadów zdradziła, jak się czuje.

Wyznała, że nie narzeka na zdrowie i „ma się świetnie”. Nie planuje jednak wracać na scenę i grać pełnego repertuaru. – Mam się świetnie. Na zdrowie nie narzekam, ale na występy, koncerty z pełnym repertuarem nie mam już tyle siły. Ja już swoje wyśpiewałam – wyznała „Super Expressowi”.

Zobacz także: Najpiękniejsza piosenka Ireny Santor! [WYNIKI PLEBISCYTU]

Irena Santor wyznała również, że uwielbia słuchać swoich utworów w wykonaniu innych artystów. Jak dodała, bardzo interesuje ją to, co „młode pokolenie ma do zaproponowania w sztuce estradowej”.

Cieszę się, że młodzież bardzo się stara pokazać jeszcze coś nowego – dodała Irena Santor.

Życie i twórczość Ireny Santor

Irena Santor przyszła na świat w miejscowości Papowo Biskupie (woj. kujawsko-pomorskie). Dorastała jednak w Polanicy Zdrój, gdzie poznała dyrygenta Zdzisława Górzyńskiego. To on polecił utalentowaną Santor Tadeuszowi Sygietyńskiemu, który założył „Mazowsze”. Młoda artystka szybko trafiła pod skrzydła Zespołu Pieśni i Tańca.

Zobacz także: Irena Santor przechodzi na emeryturę. Za to ją zapamiętamy

Samodzielną działalność artystyczną rozpoczęła w 1959 roku. Wylansowała takie hity jak „Tych lat nie odda nikt”, „Ach, jak przyjemnie”, „Cyt, cyt”, „Każda miłość jest pierwsza” czy „Nalej mi wina”. Śpiewała z Mieczysławem Foggiem, Magdą Umer czy Grzegorzem Turnauem. To pierwsza w Polsce wokalistka uhonorowana doktoratem honoris causa. To tytuł nadawany osobom, które szczególnie przysłużyły się sztuce i kulturze.

Chcesz wiedzieć więcej? Słuchaj programu Aleja Sław w każdy weekend od 14:00 do 18:00 tylko w Radiu Pogoda. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >